زالی عنوان كرد؛

خدمات بیمارستان کودکان مفید می تواند الگوی کشوری شود

خدمات بیمارستان کودکان مفید می تواند الگوی کشوری شود

به گزارش بیو بگ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، به تشریح خدمات تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان کودکان مفید پرداخت.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر، علیرضا زالی، در مراسم افتتاح پروژه های عمرانی و درمانی بیمارستان کودکان مفید، اظهار نمود: بیمارستان کودکان مفید، یکی از مهم ترین بیمارستان های ارجاعی سطح کشور است.
وی با اشاره به اینکه نحوه خدمت رسانی در بیمارستان کودکان مفید می تواند به الگویی موفق در کشور مبدل شود، تصریح کرد: خدمات تخصصی، فوق تخصصی و تنوع حضور اساتید برجسته در این بیمارستان، سبب شده این مرکز بعنوان یکی از اصلی ترین مراکز درمان کودکان کشور تلقی شود.
زالی در ادامه گزارشی از روند پروژه های به بهره برداری رسیده بیمارستان کودکان مفید عرضه داد و اضافه کرد: با آغاز به کار مرکز جامع تصویربرداری این بیمارستان، توسعه خدمات در بالاترین سطح کیفی انجام شده است.
وی ضمن اشاره به این که بخش نفرولوژی بیمارستان کودکان مفید یکی از بخش های ممتاز کودکان در کشور است، از بازسازی این بخش در مساحتی نزدیک به ۳۰۰ مترمربع اطلاع داد.
توضیح در رابطه با ساخت فضا و تجهیزات جانبی بخش اکسیژن ساز بخش دیگری از سخنان رئیس دانشگاه را به خود اختصاص داد.
زالی ضمن اشاره به این که بیمارستان کودکان مفید یکی از مهم ترین مراکز خدمت رسان در حوزه هماتولوژی کودکان است، افزود: عرضه خدمات به بیماران خاص خصوصاً در قسمت تزریقات و دارو و بالا بردن ایمنی بیمار از دیگر پروژه های بهره برداری شده این بیمارستان است.
رئیس دانشگاه در ادامه یکپارچه سازی داروخانه بیمارستان کودکان مفید را یکی دیگر از مهم ترین پروژه های بهره برداری شده این مراسم دانست و اظهار داشت: این داروخانه متمرکز مجهز به خدمات تخصصی است که از بالاترین استانداردهای روز دنیا برخوردار می باشد.
وی با اشاره به اینکه بخش حمایت تسکینی بیماران سرطانی از دیگر پروژه های مورد بهره برداری در بیمارستان کودکان مفید می باشد، اظهار داشت: دو بیمارستان شهدای تجریش و کودکان مفید بعنوان بخش های حمایت تسکینی بیماران سرطانی، نشانه گذاری شده اند که در صورت اجرای موفق به مدل و الگوی کشوری مبدل خواهند شد.
زالی با اشاره به اینکه کلینیک تخصصی تکاملی کودکان هم در فضایی با متراژ ۴۰۰ مترمربع، در این بیمارستان افتتاح شده است، افزود: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای خدمات تخصصی به کودکان انعقاد تفاهمنامه هایی نظیر تفاهمنامه با انجمن حمایت اوتیسم را در کارنامه کاری خود دارد.
وی در ادامه به تعرفه های بالای درمان اختلالات خواب در کودکان اشاره نمود و افتتاح کلینیک تخصصی خواب را راهکار مؤثری برای بهبود عرضه خدمات درمانی به کودکان عنوان نمود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن تقدیر از نگاه مسئولیت محور اساتید این بیمارستان، اظهار داشت: بیمارستان کودکان مفید عرضه خدمات تخصصی و فوق تخصصی را به صورت ۱۰۰ درصد و ۲۴ ساعته در دستور کار دارد.
زالی با اشاره به اینکه پرسنل خدوم و زحمت کش این بیمارستان، به صورت شرافت مندانه و شبانه روزی به درمان کودکان مشغولند، فعالیت این افراد را در جهت خدمت به کودکان ستودنی توصیف کرد.
وی با اشاره به اینکه درمان کودکان در مقایسه با بزرگسالان کار دشوار و پیچیده ای است، یادآوری کرد: پرستاران خصوصاً گروه هایی که با کودکان کار می کنند، انسان های عطوفی هستند که از نجابت حرفه ای برخوردار می باشند.
زالی در ادامه به حجم بالای خدمات در بیمارستان کودکان مفید اشاره نمود و گسترش فیزیکی این بیمارستان را ضروری دانست.
وی افزود: در ضلع جنوبی این بیمارستان و در مجموعه مگالب، فضای فیزیکی برای توسعه تخت های بیمارستانی و استفاده بهینه دیده شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: باید در جهت توسعه بخش های بیمارستانی از حداکثر منابع بهره ببریم.
زالی ضمن اشاره به این که با هدف ایجاد مجموعه بیمارستانی کودکان مفید ۲، کالبد بیمارستانی در مطلوب ترین حالت امکان دارد، از حمایت های وزارت بهداشت و مجلس شورای اسلامی برای ایجاد این پروژه جدید تقدیر نمود.
وی لزوم اعمال تعرفه ترجیحی برای متخصصان و اختصاص بسته های ویژه حمایتی پرستاران را با هدف ارائه ی خدمت با کیفیت تر ضروری عنوان نمود.
لزوم کمک به جذب و نگه داشت نیروی انسانی خصوصاً در بیمارستان های خدمت دهنده به کودکان از دیگر مواردی بود که رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به آن اشاره نمود.
زالی به ابتکار وزارت بهداشت در جهت درمان مجانی کودکان زیر هفت سال اشاره نمود و اظهار داشت: پس از اعلام رسمی این خبر بیمارستان کودکان مفید نخستین بیمارستانی بود که خدمات مجانی به کودکان کمتر از هفت سال را عرضه داد.
وی با اشاره به اینکه بیمارستان کودکان مفید در تمام سطوح، پذیرای بیماران از اقصی نقاط کشور و منطقه است، به سطح بالای دانش و مهارت متخصصان این بیمارستان اشاره نمود.
زالی، تدوین گایدلاین های کاربردی خصوصاً در درمان کووید را کم نظیر توصیف کرد و اظهار داشت: کادر درمان بیمارستان کودکان مفید در تمام روزهای سخت و بحرانی در کنار مردم بودند و در خدمت رسانی به مردم همواره کارنامه درخشانی از خود به جای گذاشتند.
پروژه های افتتاح شده در این مرکز که مساحت آنها مجموعاً به ۲ هزار و ۱۵۰ متر مربع می رسد، شامل مرکز جامع تصویربرداری مجهز به دستگاههای MRI و OPG، بخش مراقبت های ویژه کودکان PICU، ساخت فضا و تجهیزات جانبی اکسیژن ساز، بخش تزریقات داروهای بیماران خاص، داروخانه، لابراتوار اورژانس، بخش حمایت تسکینی بیماران سرطانی، کلینیک تخصصی خواب، کلینیک تخصصی تکاملی کودکان، بخش بازسازی شده نفرولوژی و تجهیز بیمارستان به دستگاه ساکشن مرکزی می شود.


منبع:

1403/03/13
15:29:18
5.0 / 5
134
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
بیو بگ BioBag