محققان می گویند؛

ورزش صبحگاهی در کنترل وزن بسیار موثر است

ورزش صبحگاهی در کنترل وزن بسیار موثر است

بیو بگ: تحقیقات جدید نشان میدهد بزرگسالانی که بطور معمول در بامداد زود ورزش متوسط تا شدید انجام می دهند نسبت به افرادی که در اواخر روز ورزش می کنند کمتر در معرض اضافه وزن یا چاقی هستند.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، «تانگ یو ما»، نویسنده این مطالعه از دانشگاه فرانکلین پیرس نیوهمپشایر، می گوید: «برای افرادی که بطور منظم ورزش می کنند، اگر بامداد زود ورزش کنند، شاخص توده بدنی آنها ۲ واحد کمتر و دور کمر آنها ۳.۵ سانتیمتر کوچک تر است.»
BMI (شاخص توده بدنی) و دور کمر دو معیار کلیدی خطر چاقی هستند.
به گفته یو ما، «نتیجه این است که تمرین صبحگاهی ابزاری امیدوارکننده برای مدیریت وزن است.»
برای بررسی این سوال، محققین وضعیت چاقی را در میان حدودا ۵۳۰۰ مرد و زن بالغ بررسی کردند. همه در نظرسنجی ملی سلامت و تغذیه ایالات متحده بین سالهای ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۴ یا بین سالهای ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۶ ثبت نام کرده بودند.
بر اساس روال فعالیت، آنها به یکی از سه گروه تمرینی تقسیم شدند: بامداد (۶۴۲ شرکت کننده)، ظهر (۲۴۵۶) یا عصر (۲۱۸۷).
همچنین اندازه دور کمر و نمرات BMI آنها محاسبه شد.
نتیجه: مشخص شد که ورزش بین ساعت ۷ بامداد تا ۹ بامداد با ریسک کمتر اضافه وزن یا چاقی در مقایسه با ورزش کردن در اواخر روز هم راه است.
نمرات BMI نشان داد که همه شرکت کنندگان در مطالعه اضافه وزن داشتند، به این معنا که BMI آنها بین ۲۵ تا ۲۹.۹ ثبت شده بود.
اما در صورتیکه میانگین توده بدنی در گروه صبحگاهی ۲۵.۹ بود، آنهایی که در گروه ورزش ظهر و عصر بودند میانگین BMI به ترتیب ۲۷.۶ و ۲۷.۲ داشتند.
به طور مشابه، در صورتیکه میانگین دور کمر در میان ورزشکاران صبحگاهی حدود ۹۱ سانتیمتر بود، این عدد در میان گروههای ظهر و عصر بین ۹۴ تا ۹۶ سانتیمتر بود.
این ارتباط ممکنست بدین سبب باشد که در اوایل صبح، بدن ما بعد از یک شب نخوردن در حالت اُفت پایین قرار دارد. ما کربوهیدرات زیادی برای سوزاندن نداریم، بدین سبب بدن ما برای تولید انرژی مورد نیاز برای ورزش بیشتر به چربی بدن متکی است. احیانا بنا بر این است که ورزش صبحگاهی ممکنست برای مدیریت وزن بهتر باشد.
با این حال پژوهشگران سفارش می کنند هر زمانی که برای شما بهتر و آسان تر است ورزش کنید.

1402/06/30
13:21:07
5.0 / 5
260
تگهای خبر: دانشگاه , سلامت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیو بگ BioBag