راهکارهایی ساده برای افزایش سیستم ایمنی کودکان

راهکارهایی ساده برای افزایش سیستم ایمنی کودکان

خراسان رضوی والدین از مشاهده بیماری فرزندشان متنفر هستند؛ بدین سبب اولویت آنان این است که فرزندان خودرا از بیماریهای عفونی در امان نگه دارند. بهترین راه برای پیش گیری از بیماریهای کودک تقویت سیستم ایمنی بدن او است.به نقل از هلث، برمبنای نتایج تحقیقات مرکز کنترل و پیش گیری از بیماری ها(CDC) حدود ۲.۶ درصد از کودکان ضعف ایمنی دارند؛ به این معنا که سیستم ایمنی ضعیفی دارند و قادر به مبارزه با بیماری نیستند.

ممکن است کودکان به سبب عوامل مختلفی همچون HIV، بیماریهای مزمن مختلف مانند دیابت، واکنش به برخی داروها، کمبودهای تغذیه ای و لطمه اندامی سیستم ایمنی ضعیفی داشته باشند. با این وجود مساله قطعی این است که بطور کلی سیستم ایمنی کودکان خصوصاً نوزادان بسیار قویتر از سیستم ایمنی بزرگسالان است و در حقیقت به خوبی برای مبارزه با عفونت های جدید آماده است. با این وجود بعنوان والدین کارهای زیادی می توان انجام داد تا اطمینان حاصل کرد که سیستم ایمنی کودکان در مقابل بیماریهای خارجی قوی است.

برای شروع ساده ترین راه برای تقویت سیستم ایمنی کودکان تغذیه سالم می باشد.

چارلز بنبروک از مرکز کشاورزی پایدار و منابع طبیعی دانشگاه ایالتی واشنگتن ایالات متحده می گوید: غذاهای ارگانیک بطور قابل توجهی ۲۰ تا ۴۰ درصد آنتی اکسیدان بیشتر از اقلام غیرارگانیک دارد.

طبق انتشارات سلامت هاروارد این ترکیبات آنتی اکسیدانی قوی به تقویت ایمنی و از بین بردن رادیکال های آزاد ایجادکننده عوارض سلامتی کمک می نماید.

غیر از مصرف میوه ها و سبزیجات فعالیت بدنی نیز نقش مهمی در مصونیت کودکان در مقابل بیماریها دارد. نتایج تحقیق در سال ۲۰۱۶ که در مجله پزشکی و علوم ورزشی اسکاندیناوی انتشار یافت، داده های ۵۵ کودک پنج ساله را جمع آوری کرد که همگی دارای اختلالات خودایمنی بودند.

کارشناسان دریافتند کسانی که بیشتر در فضای باز بودند، قدرت بیشتری در ایمنی داخلی و تغییر قابل توجهی در مقابل التهاب نشان دادند.

برای سالم نگه داشتن سیستم ایمنی کودکان در داخل خانه نیز باید مراقب مواد شوینده، محصولات تمیزکننده و اقلام آئروسل مورد استفاده در خانه بود.

دکتر جوئل وارش، متخصص اطفال، در همین خصوص هشدار داد تعدادی از محصولات خانگی می تواند بیشتر از این که به مصونیت کودک کمک نماید، به وی لطمه برساند.
1401/03/25
08:18:12
5.0 / 5
389
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بیو بگ BioBag