یافته محققان هنگ كنگی؛

ارتباط میکروبیوم های روده با ریسک سندرم کووید طولانی مدت

ارتباط میکروبیوم های روده با ریسک سندرم کووید طولانی مدت

بگفته پژوهشگران، ترکیب میکروبیوم های روده با خطر مبتلاشدن فرد به سندرم کووید طولانی مدت پس از مبتلاشدن به عفونت اولیه با کروناویروس مرتبط می باشد.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر به نقل از زی نیوز، خستگی، ضعف عضلانی و بی خوابی، شایع ترین علایم سندرم کووید طولانی مدت هستند.
به گفته پژوهشگران دانشگاه هنگ کنگ، تعیین الگوی میکروبیوم ممکنست به شناسایی کسانی که با بیشترین احتمال ابتلاء به این سندرم روبرو هستند کمک نماید.
یافته های پژوهشگران نشان داد که ۸۱ گونه باکتریایی با سندرم کووید طولانی مدت همراه بود.
به عنوان مثال، پس از گذشت ۶ ماه از ابتلاء به کووید ۱۹، علایم تنفسی پایدار به شدت با چندین میکروب همچون استرپتوکوک آنژینوزوس، استرپتوکوکوس وستیبولاریس، استرپتوکوک گوردونی و کلستریدیوم دیسپوریکوم مرتبط بود.
و چندین گونه باکتری شناخته شده برای تقویت سیستم ایمنی، همچون Bifidobacterium pseudocatenulatum، F. prausnitzii، R. inulinivorans و Roseburia hominis، در افراد مبتلا به کووید طولانی در مدت ۶ ماه کاهش یافتند.
پروفسور «سیو انگ»، سرپرست تیم تحقیق، می گوید: «ترکیب تغییر یافته میکروبیوم روده به شدت با علایم پایدار در بیماران مبتلا به کووید ۱۹ تا ۶ ماه بعد از پاکسازی کروناویروس مرتبط می باشد.»
سیو اضافه کرد: «با توجه به میلیونها نفری که در طول پاندمی آلوده شده اند، یافته های ما انگیزه ای قوی برای در نظر گرفتن تعدیل میکروبیوم ها برای تسهیل بهبودی بموقع و کاهش بار سندرم بعد از کووید ۱۹ حاد است.»
در بین ۱۰۶ بیمار بررسی شده، شایع ترین علایم سندرم کووید طولانی مدت پس از ۶ ماه عبارت بودند از خستگی (۳۱ درصد)، ضعف حافظه (۲۸ درصد)، ریزش مو (۲۲ درصد)، اضطراب (۲۱ درصد)، و اختلالات خواب (۲۱ درصد).

1400/11/14
13:39:07
5.0 / 5
707
تگهای خبر: دانشگاه , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag