وزیر بهداشت اعلام كرد

نیاز وزارت بهداشت به بودجه ۷۰ هزار میلیاردی برای کنترل قیمت دارو در سال آینده

نیاز وزارت بهداشت به بودجه ۷۰ هزار میلیاردی برای کنترل قیمت دارو در سال آینده

به گزارش بیو بگ وزیر بهداشت درباب سیاست دولت برای حذف ارز 4200 تومانی در سال آینده در بخش دارویی، اظهار داشت: این یارانه و پشتیبانی از طریق بیمه ها در اختیار مردم قرار خواهد گرفت و این وزارتخانه به حداقل 70 هزار میلیارد تومان برای کنترل قیمت دارو در سال 1401 نیاز دارد.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی با اشاره به سیاست دولت برای حذف ارز 4200 تومانی در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی در سال آینده اظهار داشت: هدف از اصلاح روند تخصیص ارز ترجیحی به کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی رساندن منابع مالی حاصل از آن به دست مصرف کننده واقعی و مردم بصورت مستقیم است.
وی افزود: منظور از مردم، افرادی هستند که با بهره گیری از بیمه ها کارهای درمانی خودرا انجام می دهند و یارانه ها در سال آینده با بهره گیری از بیمه ها در اختیار مردم قرار خواهد گرفت و بیمه ها باید ساز و کار تخصیص یارانه را طراحی نمایند.
عین اللهی اشاره کرد: پرداخت ارز ترجیحی، حوزه صادرات و خرید مواد اولیه را گرفتار مشکل کرده است؛ برای اینکه این ارز در زمان و موعد مقرر تخصیص داده نمی گردد و نمی توان برنامه ریزی لازم را برای آن انجام داد، در صورت آزادسازی نرخ ارز می توان به آسانی برنامه ریزی های لازم را برای تامین دارو انجام داد.
بنابر اعلام خبرگزاری خانه ملت، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا این وزارتخانه ساز و کار و سیاست لازم را برای کنترل قیمت دارو پس از حذف ارز 4200 تومانی انجام داده است، اظهار نمود: ما عنوان حذف ارز را به کار نمی بریم، بلکه اعلام می نماییم ارز ترجیحی از ما جدا شود و به شکل یارانه به دست مصرف کننده واقعی برسد و در این میان نیز بیمه ها باید تعهد دهند که ساز و کار لازم را طراحی نموده تا نحوه تخصیص یارانه نسبت به دارو مشخص شود.
وی با اشاره به بودجه 40 هزار میلیارد تومانی وزارت بهداشت و درمان برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی در لایحه بودجه سال آینده اظهار داشت: این مبلغ خیلی کم است و حداقل به 70 هزار میلیارد تومان برای پشتیبانی از بخش دارو و تجهیزات پزشکی نیاز داریم و این بودجه مدنظر بیمه ها نیز قرار دارد.
اختتام پیاممنبع:

1400/10/22
12:56:07
5.0 / 5
14477
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشكی , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag