غلبه بر همه گیری کووید-۱۹ چگونه خواهد بود؟

غلبه بر همه گیری کووید-۱۹ چگونه خواهد بود؟

بعد از گذشت ماه ها از زمان شروع همه گیری کووید-۱۹ در جهان و سردرگمی بشر از تعیین زمان اختتام این بیماری، شواهدی مشاهده شده در خصوص اینکه هیچ گاه لحظه پیروزی واکسن ها مقابل انواع سویه های کروناویروس یا غلبه بشریت بر این بیماری فرا نخواهد رسید.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، تعداد موارد ابتلای جدید به بیماری کووید-۱۹ همچنان در سرتاسر جهان بالاست و این درحالیست که تعداد زیادی از افراد حداقل یک دُز از واکسن را دریافت کرده اند. کشورهایی مانند استرالیا و نیوزیلند که به صورت کلی تلاش در پیشگیری از گسترش بیماری داشتند حالا چگونگی زندگی با این ویروس را یاد می گیرند.
نقشه جهان یک تخته شطرنجی از محدودیت های مختلف، سیاست های مرزی و آمار مبتلایان است. آمار روزانه موارد مبتلا شدن و فوت ناشی از کووید-۱۹ در جهان در حدود آمار یک سال قبل است.
"جرمی فرار" از متخصصان برجسته بیماری های عفونی در انگلیس در پاسخ به این پرسش که آخر همه گیری به چه شکل خواهد بود، گفته است که مشابه با وضعیت دانمارک خواهد بود. دولت دانمارک به علت میزان بالای واکسیناسیون (۷۶ درصد از کل جمعیت و ۸۷ درصد از جمعیت افراد بالای ۱۲ سال) تمام محدودیت ها را برداشته است. ویروس هنوز در این کشور درحال گسترش است و به صورت متوسط ​​روزانه یک تا دو نفر در دانمارک فوت می کنند. اما موارد مبتلا شدن به نوع شدید بیماری به نسبت پایین است.
وی اظهار داشت: فکر می کنم ویروس برای همیشه باقی خواهد ماند. نمی توانیم موارد فوتی را به صفر برسانیم. اما با واکسیناسیون جهانی، ایمنی طبیعی و آزمایش و درمان بهتر و همینطور دسترسی به واکسن های تقویت کننده و واکسن های نسل دوم، برخی کشورها می توانند به نقطه ای برسند که خطر محدود شود.
هرچند به قول این متخصص بیماری های عفونی، ایالات متحده با نرخ واکسیناسیون پایین و میزان مهاجرت زیاد، دوره سخت تری را در پیش خواهد داشت. همینطور میتوان به کشورهایی مانند هند اشاره نمود که حدودا نیمی از جمعیت دُز نخست واکسن را دریافت کرده اما هنوز ۷۰۰ میلیون نفر مانده تا تزریق دُز نخست تکمیل شود. در کشورهایی همچون افغانستان و جمهوری کنگو هم تعداد افرادی که دُز اول واکسن را دریافت کرده اند بسیار پایین است.
به گزارش بیو بگ به نقل از ایگاه خبری آکسیوس، از طرفی در استرالیا، نیوزیلند و بعضی از کشورهای جنوب شرقی آسیا که هیچگاه با شیوع گسترده بیماری مواجه نبوده اند خروج از شرایط همه گیری مشکل است چونکه از ایمنی طبیعی کمی برخوردار می باشند و بنابراین، تنها راه خروج آنها واکسیناسیون ۱۰۰ درصدی است.1400/07/21
09:54:12
5.0 / 5
907
تگهای خبر: بیماری , درمان , عفونی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بیو بگ BioBag