ارتباط افزایش ناچیز آلودگی هوا با افسردگی

ارتباط افزایش ناچیز آلودگی هوا با افسردگی

بیو بگ: پژوهشگران در یك بررسی دریافتند افزایش ناچیز در میزان آلودگی هوا با بالا رفتن موارد مبتلاشدن به افسردگی مرتبط می باشد.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، پژوهشگران انگلیسی در یک تحقیق مشاهده نمودند افزایش ناچیز در میزان قرار گرفتن افراد در معرض آلودگی هوا می تواند با بالا رفتن چشم گیر میزان افسردگی و اضطراب ارتباط داشته باشد.
محققان دریافتند که افزایش فزاینده سطح دی اکسید نیتروژن که تا حد زیادی وسایل نقلیه دیزلی عامل تولید آن هستند خطر مبتلاشدن به اختلالات روانی شایع را حدود ۳۹ درصد می افزاید. همین طور آلودگی ناشی از ذرات ریز که از احتراق مواد سوختی و ترمز کردن خودرو ایجاد می شود می تواند با افزایش ۱۸ درصدی همراه باشد.
محققان همین طور اظهار داشتند: افرادی که در مکانهایی با میزان آلودگی بالاتر زندگی می کنند دو برابر بیش از افراد ساکن در مناطق کمتر آلوده در معرض مشکلات بهداشت روانی هستند. پژوهشگران اذعان داشتند که شاخصهای دیگری همچون ژنتیک و تجارب کودکی مهم هستند و بر سلامت روان تاثیرگذارند اما آلودگی هوا عاملی است که می توان از تاثیرگذاری آن جلوگیری کرد.
نتایج این مطالعه با بررسی روی بیش از ۱۰۰۰ فرد بزرگسال ساکن مناطق جنوب شرقی لندن در مدت پنج سال بدست آمده اما نتایج آن می تواند مطابق با دیگر شهرهای سراسر جهان نیز باشد.
به گزارش روزنامه گاردین، پژوهشگران انگلیسی تاکید کردند: میزان اختلالات روان در مناطق شهری بالاتر است که محرومیت و کمبود فضای سبز همچون شاخصهای موثر است. هرچند با تحت کنترل درآوردن تمامی مشخصه های محیط شهری و شاخصهای اجتماعی و اقتصادی، همچنان آلودگی هوا فاکتوری هشدار دهنده است.
منبع:

1399/08/04
18:05:28
5.0 / 5
1778
تگهای خبر: بهداشت , خودرو , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
بیو بگ BioBag