رییس انجمن متخصصان بیهوشی:

در دوران كرونا متخصصانی را از دست دادیم كه جایگزین كردنشان راحت نیست

در دوران كرونا متخصصانی را از دست دادیم كه جایگزین كردنشان راحت نیست

رئیس انجمن متخصصان بیهوشی با اشاره به اینكه میزان مبتلاشدن به كرونا و شهادت در بین كادر درمان بالاست، اظهار داشت: در دوران كرونا متخصصانی را از دست دادیم كه جایگزین كردنشان كار راحتی نیست.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دکتر سلیمی_معاون آموزشی سازمان نظام پزشکی و رئیس انجمن متخصصین بیهوشی در نشست روز جهانی بیهوشی، اظهار داشت: در شرایط بحرانی کرونا، متخصصین بیهوشی در خط اول درمان بیماران قرار دارند. تا حالا ۱۳ نفر از شهدای مدافع سلامت از متخصصین بیهوشی بوده اند.
وی با اشاره به اینکه تخصص بیهوشی بسیار کلیدی و مهم می باشد، اظهار نمود: میزان مبتلاشدن و شهادت در بین کادر درمان بالا است. متخصصانی را از دست داده ایم که جایگزین کردنشان کار راحتی نیست.
سلیمی افزود: مذاکراتی داشته ایم که چرایی مرگ و میر بیشتر در کادر درمان را علت یابی نماییم. از طرف دیگر داشتن پروتکل درمانی واحد در برابر کرونا با وجود سلایق و نظرات متفاوت، امری ضروری می باشد. خستگی کادر درمان امری است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد. در این میان حفاظت فیزیکی از همکارانمان در اولویت است و مشکلاتی مانند نبود محل استراحت و غذاخوری مناسب و... نواقصی است که باید رفع گردد.
به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، در انتهای این مراسم از آلبوم تمبر شهدای جامعه بیهوشی رونمایی گردید و همین طور از خانواده بعضی از شهدای متخصصین بیهوشی کشور تقدیر گردید.1399/07/22
13:16:46
5.0 / 5
1722
تگهای خبر: آموزش , پزشكی , درمان , درمانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
بیو بگ BioBag