مدیر منطقه ای عملیات اضطراری سازمان جهانی بهداشت:

موافق محدودیت های پروازی در مورد ایران نیستیم

موافق محدودیت های پروازی در مورد ایران نیستیم

به گزارش بیو بگ مدیر منطقه ای عملیات اضطراری سازمان جهانی بهداشت اظهار نمود: سازمان جهانی بهداشت هیچ گونه سفارش ای در خصوص اعمال محدودیت پروازی از مبدا و مقصد ایران نمی نماید.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، ریچارد برنان در حاشیه دیدار با سفرا و دیپلمات های خارجی مقیم تهران كه با موضوع «شیوع ویروس كرونا و تشریح اقدامات پیشگیرانه و كنترلی ایران» دراین زمینه در ساختمان وزارت خارجه برگزار شده بود در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص اعمال محدودیت های پروازی از طرف بعضی از كشورها در مورد ایران بعد از شروع ویروس كرونا در كشورمان اظهار داشت: سازمان جهانی بهداشت هیچ گونه سفارش ای در خصوص اعمال محدودیت های پروازی از مبدا و مقصد ایران نمی كند؛ البته این فقط مختص ایران نیست و این سفارش ما مربوط به تمام كشورهاست، ما موافق این گونه محدودیت ها نیستیم.

وی افزود: البته بعضی از خطوط هوایی و بعضی از آژانس های هواپیمایی برمبنای توجیهاتی كه داشته اند، این كار را انجام داده اند؛ لازم است كه در این جا این نكته را بیان كنم كه برمبنای معاهده ای كه وجود دارد هر گونه محدودیتی، باید گزارشش در اختیار سازمان جهانی بهداشت قرار بگیرد تا منطق پشت این تصمیم مورد ارزیابی قرار بگیرد سپس بعد از تایید به توان این گونه اقدامات را داشته باشیم.
این مقام مسئول در سازمان جهانی بهداشت در ادامه صحبت های خود در جمع خبرنگاران در مورد شیوع ویروس كرونا در ایران و سایر نقاط جهان اظهار داشت: این ویروس، ویروس جدیدی است و تلاش ما بر این است كه آنرا مهار نماییم. در این هیات كه از سازمان جهانی بهداشت به ایران سفر كرده است، نمایندگانی از چین و آلمان نیز حضور دارند تا از نزدیك با فعالیت ها و اقدامات ایران درباب مهار این ویروس آشنایی پیدا كنند. ما بحث های مفیدی با مقامات ایران دراین زمینه داشتیم و تجربیات خودرا دراین زمینه به اشتراك گذاشتیم كه برای دو طرف مفید باشد.
نماینده سازمان جهانی بهداشت اضافه كرد: همین طور درباب كارزاری كه دولت جمهوری اسلامی ایران می خواهد در چند روز آینده برای مهار این بیماری انجام دهد فرصت خوبی است كه تجربیات را به اشتراك بگذاریم تا با تمهیداتی كه در نظر گرفته می شود بتوانیم این بیماری را در ایران شكست دهیم.
وی درباره عملكرد ایران درباب ویروس كرونا نیز اظهار داشت: این ویروس در مدت خیلی كوتاهی در ایران شیوع پیدا كرده است و ما از بیمارستانها و كلینك ها بازدید داشتیم و همانطوری كه معاون وزیر خارجه گفتند تیم های متعهد درمانی در بیمارستان ها حضور دارند و خدمات بسیار خوبی ارائه شده است.
نماینده سازمان جهانی بهداشت افزود: در این مقطع ۲۲ آزمایشگاه برای مبارزه با این ویروس به وجود آمده است كه به زودی به ۴۱ آزمایشگاه افزوده می شود. مسلما در این زمان كوتاه پیشرفت خیلی خوبی است.
وی ادامه داد: مساله دیگر بحث ارتباطات و آگاهی بخشی به جامعه است كه تلاش هایی صورت گرفته است كه سطح آگاهی مردم در برخورد با این بیماری و راه های پیشگیری بالا برود.
وی افزود: بحث دیگر حمایت و پشتكار مقامات ایران برای مقابله با این ویروس می باشد به خصوص حمایتی كه رهبر جمهوری اسلامی ایران از دولت و وزارت بهداشت برای مقابله با این مساله انجام داده اند و در كنار آن مشاركت های بخش های مختلف كشور همچون حمل و نقل و صنایع غذایی برای مقابله با این ویروس می باشد كه نشان از تلاش ایران بر مهار و مقابله با این ویروس می باشد.
منبع:

1398/12/15
19:13:07
5.0 / 5
3443
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱