محققان انگلیسی می گویند؛

بازی های پازل دیجیتالی به بهبود حافظه سالمندان کمک می کند

بازی های پازل دیجیتالی به بهبود حافظه سالمندان کمک می کند

بیو بگ: پژوهشگران اخیراً مطالعه ای انجام دادند تا ببینند چگونه انواع مختلف بازی های ویدیویی بر قابلیت های حافظه در بزرگسالان جوان و مسن تأثیر می گذارد.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، آنها میزان عملکرد آنها را در بعضی از وظایف که هم حافظه کاری و هم توانایی آنها را در نادیده گرفتن عوامل حواس پرتی با انواع بازی های ویدئویی که شرکت کنندگان گزارش کرده اند، مورد آزمایش قرار می دهد، مقایسه کردند.
آنها پی بردند افراد مسن تری که بازی های پازل دیجیتالی انجام می دهند، در مقایسه با افراد مسن تر که یا بازی های دیجیتالی انجام نمی دهند یا نوع دیگری از بازی را انجام می دهند، توانایی تمرکز بهتری دارند.
از طرف دیگر، بزرگسالان جوان تری که گزارش کردند بازی های راهبردی انجام می دهند، در مقایسه با آن هایی که هیچ سابقه ای از انجام بازی ها را گزارش نکرده اند، حافظه کاری بهتری دارند.
محققان دانشگاه یورک انگلستان داده های ۴۸۲ شرکت کننده را برای این مطالعه تحلیل و بررسی کردند. سن شرکت کنندگان از ۱۸ تا ۸۱ سال متغیر بود و دانشمندان آنها را در گروه بزرگسالان جوان تر (۱۸ تا ۳۰ سال) یا گروه بزرگسالان مسن تر (۶۰ تا ۸۱ سال) قرار دادند.
شرکت کنندگان عادات بازی خودرا گزارش کردند و جزئیاتی مانند تعداد دفعات بازی های دیجیتال، نوع بازی هایی که انجام دادند و مدت زمانی را که صرف بازی کردند را درج کردند.
کار بعدی که شرکت کنندگان باید انجام می دادند، تکمیل ارزیابی آنلاین حافظه کاری بود. ارزیابی برای شرایط زیر بررسی شد:
• بدون حواس پرتی
• رمزگذاری حواس پرتی
• به تأخیر انداختن حواس پرتی
دکتر «جو کاتینگ»، نویسنده اصلی مطالعه در بخش علوم کامپیوتر دانشگاه یورک، اظهار داشت: «بازی های پازل برای افراد مسن تر این قابلیت اعجاب انگیز را برای پشتیبانی از توانایی های ذهنی آنها داشت تا جایی که سطح حافظه و تمرکز آنها مانند یک نوجوان ۲۰ ساله که بازی های پازلی انجام نداده بود، بود.»
نتایج تحلیل و بررسی داده ها نشان داد که بزرگسالان مسن که گزارش دادند بازی های پازل دیجیتال انجام می دهند از ظرفیت حافظه کاری بالاتری نسبت به بزرگسالان مسن که انواع دیگر بازی ها را بازی می کردند یا اصلاً بازی نمی کردند، داشتند.


منبع:

1402/06/26
14:31:16
5.0 / 5
283
تگهای خبر: دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
بیو بگ BioBag