آمار جهانی همه گیری كرونا

انگلیس رکورددار مبتلایان کووید در اروپا

انگلیس رکورددار مبتلایان کووید در اروپا

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-19» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تا حالا به 225 میلیون و 479 هزار و 436 نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و 644 هزار و 176 نفر بر اثر مبتلاشدن به این بیماری نیز تأیید شده است.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، همین طور ۲۰۲ میلیون و ۶۸ هزار و ۲۲۹ نفر از مبتلایان به کووید - ۱۹ تا حالا بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۱.۸ میلیون مبتلا و بیش از ۶۷۷ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۳۳.۲ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۰.۹ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همین طور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۸۶ هزار و هند با بیش از ۴۴۲ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان۱ایالات متحده۴۱، ۸۵۳، ۳۶۲۶۷۷، ۹۸۸۲هند۳۳، ۲۶۴، ۱۷۵۴۴۲، ۹۰۷۳برزیل۲۰، ۹۹۹، ۷۷۹۵۸۶، ۸۸۲۴انگلیس۷، ۲۲۶، ۲۷۶۱۳۴، ۲۰۰۵روسیه۷، ۱۴۰، ۰۷۰۱۹۲، ۷۴۹۶فرانسه۶، ۹۰۵، ۰۷۱۱۱۵، ۵۱۷۷ترکیه۶، ۶۵۸، ۲۵۱۵۹، ۸۸۶۸ایران۵، ۲۹۵، ۷۸۶۱۱۴، ۳۱۱۹آرژانتین۵، ۲۲۴، ۵۳۴۱۱۳، ۴۰۲۱۰کلمبیا۴، ۹۳۰، ۲۴۹۱۲۵، ۶۴۷بر اساس این لیست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۹۲ هزار جانباخته تا حالا بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. با این وجود با افزایش باردیگر شمار مبتلایان در انگلیس طی هفته های اخیر، این کشور اکنون در میان کشورهایی اروپایی بیشترین آمار بیماران کووید را دارد و روسیه از این حیث با اختلاف کم بعد از آن و در جایگاه پنجم این جدول جهانی قرار گرفته است.
به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، بر طبق آمار فوق هم اکنون در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، فرانسه، ترکیه، ایران، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، اندونزی، آلمان و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.1400/06/22
10:59:23
5.0 / 5
432
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بیو بگ BioBag