سخنگوی وزارت بهداشت مطرح كرد؛

روند نزولی رعایت پروتکلهای بهداشتی در کشور

روند نزولی رعایت پروتکلهای بهداشتی در کشور

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار داشت: میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در هفته آخر مرداد ۱۴۰۰ هم همانند هفته های اخیر مناسب نبوده و به میزان ۳۹ درصد گزارش شده است.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر، سیما سادات لاری، درباره وضعیت رعایت پروتکلهای بهداشتی در کشور، عنوان کرد: پروتکلهای بهداشتی به مفهوم استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری فیزیکی ۱.۵ تا ۲ متر، تهویه مناسب، عدم حضور در تجمع و رعایت موارد بهداشتی اعلام شده به اصناف است.
وی افزود: متأسفانه در هفته آخر مرداد هم میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در کشور همانند دو ماه اخیر به شدت پایین بوده و با اندکی افزایش نسبت به هفته قبل تر، به ۳۹.۰۲ درصد رسیده است. این در شرایطی است که این میزان از هفته های اول تابستان تابحال روند نزولی داشته است.
لاری اظهار داشت: پایین ترین میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در بازه زمانی ۲۰ تا ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ در استانهای سیستان و بلوچستان، هرمزگان، یزد، چهارمحال و بختیاری، همدان و گیلان گزارش شده است. همینطور وضعیت پروتکلهای بهداشتی در استانهای کرمان، فارس، بوشهر، لرستان، ایلام، البرز، زنجان، کردستان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی در بازه ۳۳ تا ۴۰ درصد گزارش شده است. در بقیه استان ها این شاخص بین ۴۱ تا ۴۹ درصد گزارش شده است.
وی اضافه کرد: بیشترین استفاده از ماسک در اماکن عمومی در استانهای هرمزگان، سمنان و خراسان جنوبی و پایین ترین میزان در استانهای یزد، گیلان و سیستان و بلوچستان گزارش شده است.
لاری افزود: پایین ترین میزان رعایت فاصله گذاری در اماکن عمومی در استانهای یزد، گیلان و چهارمحال و بختیاری گزارش شده است.
سخنگوی وزارت بهداشت اظهار داشت: خواهش ما از هموطنان این است که همه پروتکلهای بهداشتی مانند استفاده از ماسک، فاصله گذاری فیزیکی و عدم حضور در تجمع ها را رعایت نمایند. همه افرادی که واکسن کرونا را تزریق کرده اند هم باید این موارد را رعایت نمایند.

1400/05/31
23:20:33
5.0 / 5
687
تگهای خبر: بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بیو بگ BioBag