تعطیلی دو هفته ای فعلا منتفی است

تعطیلی دو هفته ای فعلا منتفی است

به گزارش بیو بگ وزیر کشور درباره تصمیمات اتخاذ شده در جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا با مبحث تعطیلی دو هفته ای، اظهار داشت: بنا شد بررسی دقیق تری صورت گیرد و در ایام آینده در ستاد همه مباحث مطرح شود و بعد از آن تصمیم گیری نماییم.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در انتها جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا که با مبحث تعطیلی دو هفته ای برگزار شده بود، اظهار داشت: همه دوستان در این نشست بحث کردند و نظرات مختلفی عنوان شد همه این موارد نشان داد که درست است تعطیلات بعنوان یکی از طریق های اقدام و اثرگذاری است اما انجام این کار نیازمند مقدمات، برنامه ریزی، اقناع سازی و همراه سازی مسئولان و مردم است.
وی اضافه کرد: اگر به شکل هوشمندانه برنامه ریزی نشود، امکان دارد با وجود متحمل شدن هزینه اقتصادی به اهداف مد نظر نرسیم. بنابراین بنا شد بررسی دقیق تری صورت گیرد و در ایام آینده در ستاد همه مباحث مطرح شود و بعد از آن تصمیم گیری نماییم.
وی افزود: ظرف یک سال و نیم گذشته کادر درمان درگیر این مورد بوده اند که باید از آنها قدردانی نماییم. باید در مورد برنامه ریزی ها توجه بیشتری داشته باشیم؛ بنابراین مقرر شد شرایط جرایم و شرایط کنترلی را پیشنهاد دهیم که موثرتر باشد. نوع جرایم با نوع تخلفات هماهنگی ندارد و باید این جرایم بگونه ای پیگیری و اجرایی شود که تاثیرپذیری بیشتری داشته باشد. در این راستا مقرر شد اصناف و نیروی انتظامی پیشنهاد خویش را مطرح کنند.
وزیر کشور با تکیه بر این که در حوزه دارو تمهیدات لازم اندیشیده شده و جای نگرانی وجود ندارد، اضافه کرد: بحث واکسیناسیون در کنار رعایت پروتکلها از مهم ترین مسایل است. هم اکنون واکسیناسیون به حدود ۵۰۰هزار نفر رسیده که مقرر شد با کمک همه دستگاه ها این مسئله سرعت بگیرد و از هفته آینده احیانا تولید داخلی واکسن هم به یک میلیون برسد. در کنار آن واردات هم افزایش می یابد.
وی اضافه کرد: واکسیناسیون مانع مبتلا شدن نمی گردد هرچند مبتلا شدن را سبک تر می کند اما اگر کسی بیماری زمینه ای داشته باشد و مبتلا باشد حتی اگر واکسن زده باشد امکان این که جانش را از دست بدهد، وجود دارد.
وزیر کشور تصریح کرد: تلقی غلط روئین تن شدن با واکسن را کنار بگذاریم و همه کسانی که واکسن زده اند شرایط را عادی ندانند و پروتکل ها را رعایت نمایند. در مورد محرم کمیته امنیتی انتظامی تصمیمات بسیار خوبی گرفته اند. پروتکلهای پیشنهادی وزارت بهداشت تصویب شده است به همه جوامع مذهبی و مساجد ابلاغ کردیم و سازمان تبلیغات متولی و مسئول رعایت این پروتکل ها است که عموما در فضای باز و با تعداد کمتری است.
منبع:

1400/05/12
23:48:41
5.0 / 5
946
تگهای خبر: امنیت , بهداشت , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
بیو بگ BioBag