یافته محققان بریتانیایی؛

تاثیر مصرف آسپرین در كاهش ۲۰ درصدی مرگ بیماران سرطانی

تاثیر مصرف آسپرین در كاهش ۲۰ درصدی مرگ بیماران سرطانی

طبق نتایج یک پژوهش جدید، مصرف آسپرین می تواند خطر مرگ بیماران مبتلا به سرطان را تا یک پنجم کم کند.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر به نقل از ساوند هلث، داروی آسپرین که به طور معمول برای تسکین درد استفاده می شود، می تواند به کسانی که طیف وسیعی از سرطان ها همچون سینه، پروستات و روده بزرگ دارند کمک نماید.
مشخص شده است که آسپرین نه فقط احتمال مرگ را می کاهد، بلکه از پیشرفت بیشتر سرطان جلوگیری می کند.
به گفته پژوهشگران انگلیسی، آسپرین دارای مکانیسم های بیولوژیکی است که به کاهش خطر مرگ و میر کمک می کنند.
«پیتر الوود»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کاردیف انگلستان، در این زمینه می گوید: «به طور کلی ما دریافتیم که در هر زمان بعد از تشخیص سرطان، حدود ۲۰ درصد بیمارانی که آسپرین مصرف می کردند، در مقایسه با بیمارانی که آسپرین مصرف نمی کردند، بیشتر با احتمال زنده بودن مواجه بودند.
وی در ادامه می افزاید: «تحقیقات ما نشان میدهد که آسپرین نه فقط به کاهش خطر مرگ کمک می نماید، بلکه موجب کاهش متاستاز، یعنی گسترش سرطان در بدن می شود.»
پروفسور الوود که بیش از ۵۰ سال اثرات آسپرین را مطالعه کرده است، می گوید: «اکنون مدارک مهمی وجود دارد که نشان میدهد کاهش قابل توجهی در مرگ و میر در بیماران مبتلا به سرطان که آسپرین مصرف می کنند، وجود دارد. و بنظر می رسد این مزیت به یک یا چند نوع سرطان محدود نمی گردد.»
محققان تاکید می کنند که آسپرین جایگزین احتمالی برای هیچ درمان دیگری نیست و فقط می تواند یک درمان کمکی در کنار سایر درمان های سرطان باشد.

1400/04/15
13:12:18
5.0 / 5
1097
تگهای خبر: بیولوژی , دانشگاه , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag