سخنگوی جمعیت هلال احمر :

امدادگران هلال احمر به زودی واكسینه می شوند

امدادگران هلال احمر به زودی واكسینه می شوند

به گزارش بیو بگ سخنگوی جمعیت هلال احمر اظهار داشت: امدادگران جمعیت هلال احمر در فهرست دریافت واکسن کرونا قرار گرفته اند و به زودی واکسینه می شوند.محمدحسن قوسیان مقدم دبیر کل جمعیت هلال احمر در گفتگو با خبرنگار مهر از اختصاص سهمیه واکسن کرونا به امدادگران این سازمان آگاهی داد و اظهار داشت: برمبنای توافقات انجام شده در روز گذشته، مقرر است وزارت بهداشت حدود هزار دوز واکسن را به امدادگران جمعیت هلال احمر اختصاص دهد.
وی اضافه کرد: این واکسن ها جزو واکسن های جدید وارد شده به کشور بوده و یک هزار دوز از آنها به هلال احمر تعلق خواهد گرفت. دلیل اختصاص سهمیه واکسیناسیون به امدادگران نیز حضور مداوم آنها در سطح جامعه خصوصاً در اجرای طرح شهید سلیمانی و وجود خطر برای آنهاست.
قوسیان مقدم اشاره کرد: البته برخی از کارکنان جمعیت هلال احمر که در زمینه درمانی فعال می باشند، پیش تر واکسینه شده بودند و در نوبت جدید امدادگران خصوصاً کسانی که در موضوع طرح سلامت و کنترل مرز فعال می باشند، واکسینه خواهند شد.
دبیر کل جمعیت هلال احمر از خرید ۵۰۰ دستگاه اکسیژن ساز جدید جهت استفاده عموم مردم آگاهی داد و گفت: پیش تر ۴۰۰ دستگاه اکسیژن ساز با کمک کمیته امداد تهیه و به بانک امانات پزشکی کشور تحویل گردید که مردم می توانند بصورت امانی و رایگان از این دستگاهها استفاده کنند.
وی اضافه کرد: بتازگی نیز قرارداد خرید ۵۰۰ دستگاه جدید نیز از محل کمک های مردمی امضاء شده و تا یک هفته آتی ۳۰۰ عدد از این دستگاهها تحویل بانک امانات پزشکی خواهد شد. باقی آنها نیز به مرور تامین می شود و هموطنان نیازمند استفاده از این دستگاهها خصوصاً بیماران مبتلا به کرونا نیز می توانند بصورت امانی از آنها استفاده کنند.


منبع:

1400/02/06
13:52:29
5.0 / 5
1000
تگهای خبر: بهداشت , پزشكی , درمان , درمانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
بیو بگ BioBag