رئیس ستاد اجرایی فرمان امام اعلام كرد

تولید و تحویل 30 میلیون دوز واكسن بركت تا آخر مرداد

تولید و تحویل 30 میلیون دوز واكسن بركت تا آخر مرداد

بیو بگ: رئیس ستاد اجرائی فرمان امام جزییات تولید واکسن کووایران برکت طی ماه های آتی را اعلام نمود و اظهار داشت: تا آخر مرداد 30 میلیون دوز واکسن را تولید و تقدیم وزارت بهداشت می نماییم.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، محمد مخبر در جمع خبرنگاران در حاشیه مراسم شروع مطالعات بالینی فاز ۳ واکسن کووایران برکت با اعلان اینکه تمام خطوط تولید در حال زیربار رفتن است اظهار داشت: اردیبهشت یک میلیون دوز واکسن را تقدیم وزارت بهداشت می نماییم.
وی اضافه کرد: خرداد بین سه تا ۳.۵ میلیون دوز را تولید و تقدیم می نماییم، در تیرماه به ۱۰ تا ۱۲ میلیون دوز در ماه و مرداد به ۱۲ تا ۱۵ میلیون دوز می رسد و بدین سان تا آخر مرداد ۳۰ میلیون دوز را تولید و تقدیم وزارت بهداشت می نماییم. در شهریور نیز راندمان تولید به ۲۰ میلیون دوز در ماه خواهد رسید.
رئیس ستاد اجرائی فرمان امام با اعلان اینکه طبق وعده ای که داده بودیم چندماه آینده مشکل واکسن نخواهیم داشت اظهار داشت: با تلاش جوانان نخبه و مجاهد و متدین این عدد به میزان مورد نظر می رسد و امید است این بلا از جامعه بشری محو شود.
وی افزود: در چندماه آینده جزو کشورهایی خواهیم بود که بالاترین میزان واکسن را تولید و تزریق کرده است که از مسیرها و شرکت های مختلف داخلی و واردات تامین می شود. دغدغه عمومی واکسن ظرف چندماه آینده رفع خواهد شد.
رئیس ستاد اجرائی فرمان امام در پاسخ به پرسشی درباره تاثیر تحریم ها بر تامین مواد اولیه و زیرساختی مورد نیاز تهیه واکسن، اظهار داشت: دو فاز تولید نیمه صنعتی و صنعتی داشتیم که فاز نخست ظرفیت تولید در حد ۳ تا ۳.۵ میلیون دوز بوده که حالا خط تولید کامل زیربار است و از همین خط است که یک میلیون دوز در اردیبهشت تولید می شود.
مخبر افزود: در فاز صنعتی تجهیزات در حال نصب است و ظرفیت تولید ۱۵ میلیون دوز در ماه وجود دارد. درباره مواد اولیه برای تامین بخش زیادی که نیاز داشتیم، شرکت های دانش بنیان بسیج شدند و مشکل حل شد و بخشی را وارد می نماییم. به هر حال تحریم ها بی تاثیر نیست. تمام تمرکز ما بر تولید بوده و بر واردات متکی نبودیم و نقشی در واردات نداشتیم.
وی همین طور در پاسخ به پرسشی در خصوص اینکه شنیده شد در مقطعی از فاز سوم با مشکل مواجه شدید؟ اظهار داشت: چنین چیزی کذب محض است. از ابتدا هر روز وضعیت بهتر شده و توفیقات روزانه داشتیم و کار بطور غیرقابل تصوری خوب پیش رفته و راندمان ۱۰ تا ۱۵ برابر شده است. در هیچ مقطعی مشکلی نداشتیم.
رئیس ستاد اجرائی فرمان امام درباره علت راه اندازی کارخانه جداگانه ای برای تولید واکسن اظهار داشت: همین الان هم جای دیگری نیست، اگر این ظرفیت در کشور بود این خطوط تولید را راه نمی انداختیم در مجموع کوشش های خوبی در حال انجام می باشد.
مخبر همین طور افزود: ما از شش مسیر تولید واکسن را دنبال می کردیم، همه مسیرها به تست انسانی رسیده است. چند روز قبل به شوخی به یکی از دوستان گفتم کار به مرحله ای رسیده که تا چند وقت دیگر مردم مثل وقتی که به سوپرمارکت می روند بتوانند بروند و بگویند که کدام واکسن را می خواهند.
منبع:

1400/02/05
13:25:08
5.0 / 5
1279
تگهای خبر: بهداشت , شركت , صنعت , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
بیو بگ BioBag