چگونه نشانه های اختلال روان را تشخیص دهیم؟

چگونه نشانه های اختلال روان را تشخیص دهیم؟

بیو بگ: تشخیص علایم بیماریهای روان آسان نیست برای اینکه ممکنست در افراد مختلف بطور متفاوتی ظاهر شود و حتی این امکان وجود دارد یک اختلال روانی مشابه مجموعه ای از علایم کاملا متفاوت را در افراد نشان دهد.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، ممکنست اختلالات روانی در بعضی از افراد با علایم عادی تر خودرا نشان دهد در حالی که برخی دیگر ممکنست نتوانند حتی فعالیتهای روزانه خودرا به درستی انجام دهند اما علایم متداول خاصی وجود دارد که افراد باید هنگام شناسایی نشانه های مشکلات سلامت روان مراقب آنها باشند.
اختلالات روانی می توانند فوق العاده پیچیده و منحصر به فرد باشند. این اختلالات اغلب خودرا در افراد مختلف به شکلهای مختلف نشان می دهند. اگر با یک اختلال روانی دست و پنجه نرم می کنید، مهمست که بدانید تنها نیستید. میلیون ها نفر دیگر هم هستند که با همین مشکلات سر و کار دارند که می توان با مراجعه به یک درمانگر یا مشاور، کمک و حمایتهای لازم را دریافت کنید.
چند نشانه متداول وجود دارد که با کمک آنها می توان اختلالات روانی را بهتر تشخیص داد. روزنامه هندوستان تایمز به تعدادی از آنها اشاره کرده است:
- افراد مبتلا به افسردگی ممکنست از فعالیتهای اجتماعی کناره گیری کنند، برای خوابیدن مشکل داشته باشند یا علاقه خودرا به کارهایی که قبل از این از آنها لذت می بردند، از دست بدهند.
- افراد مبتلا به اضطراب ممکنست در تمرکز کردن مشکل داشته باشند، ممکنست احساس بی قراری یا آشفتگی کنند و علایم جسمی مانند افزایش ضربان قلب یا تعریق را تجربه کنند.
- تعدادی از افراد ممکنست تغییر در خلق و خو یا سطح انرژی خود تجربه کنند، در حالی که برخی دیگر ممکنست در تمرکز کردن یا خوابیدن مشکل داشته باشند.
اختلالات روانی می تواند بر عملکرد روزانه، روابط، انجام کارها یا انجام اساسی ترین وظایف ما تاثیر بگذارد. صرف نظر از شدت اختلال، اختلالات روانی بطور کلی سلامت جسمی، روانی و کیفیت کلی زندگی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.
متخصصان با اشاره به اینکه کاهش انگ در رابطه با اختلالات روانی و کوشش برای آگاهی بخشی بیشتر ضروری می باشد، تاکید دارند: کمک گرفتن برای درمان بیماریهای روانی مایه شرمساری نیست و می تواند یک دنیا تفاوت در کیفیت زندگی بوجود آورد. درمان علایم این اختلالات به فرد کمک می نماید احساس بهتر و زندگی کاملتر و شادتری داشته باشد.
منبع:

1401/03/15
21:58:23
5.0 / 5
234
تگهای خبر: بیماری , درمان , سلامت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بیو بگ BioBag