رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران مطرح كرد؛

انجام ۱۴۳۰ عمل کاشت حلزون شنوایی در سال ۱۴۰۰

انجام ۱۴۳۰ عمل کاشت حلزون شنوایی در سال ۱۴۰۰

به گزارش بیو بگ رئیس هیأت امنای صرفه جویی ارزی از انجام ۱۴۳۰ عمل کاشت حلزون شنوایی در سال ۱۴۰۰ اطلاع داد.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر، سیدحسین صفوی اظهار داشت: کمتر از ۲۰ درصد از بودجه های مصوب برای خرید پروتز به هیأت امنا تخصیص یافته و سازمان های بیمه گر هم برای پوشش بیمه تجهیزات و خدمات در ارتباط با این اعمال اقدامی نکرده اند.
وی اضافه کرد: در تاریخ ۲۹ ساله کاشت حلزون شنوایی در کشور، تعداد پروتزهای حلزون شنوایی تحویلی از جانب هیأت امنای صرفه جویی ارزی به مراکز کاشت حلزون سراسر کشور در سال گذشته، یک رکورد به حساب می آید.
صفوی افزود: دست یابی به رکورد فوق در شرایطی محقق شده که در سال ۱۴۰۰، کشور با سه خیزش بزرگ همه گیری ویروس کووید ۱۹ روبرو شده بود و به علت آماده باش اغلب تخت های بیمارستانی برای بستری بیماران مبتلا به این بیماری، عملاً بخش های کاشت حلزون کشور به حالت تعطیل و نیمه تعطیل درآمده بودند. با این وجود هیأت امنای صرفه جویی ارزی جهت پاسخ گویی به نیازهای درمانی بیماران ناشنوای کاندید عمل کاشت حلزون شنوایی، با تلاشی مضاعف نسبت به تأمین پروتزهای مورد نیاز برای انجام این اعمال اقدام نمود.
رئیس هیأت امنای صرفه جویی ارزی هم چنین در مورد نحوه تأمین این تعداد پروتز اظهار داشت: با عنایت به محدودیت سنی جراحی های کاشت حلزون شنوایی، تمرکز و تلاش هیأت امنای صرفه جویی ارزی بر تأمین بموقع پروتز حلزون شنوایی است، اما آنچه در این راه سبب کندی حرکت می شود، عدم تخصیص اعتبارات مصوب کاشت حلزون شنوایی در قانون بودجه سالانه کشور به هیأت امنای صرفه جویی ارزی است.
صفوی بیان داشت: در خلال ۷ سال قبل ۷۹۵۰ پروتز حلزون شنوایی از جانب هیأت امنای صرفه جویی ارزی به مراکز کاشت حلزون سراسر کشور تحویل شده، ولی کمتر از بیست درصد از بودجه های مصوب برای خرید پروتز به هیأت امنا تخصیص یافته و سازمان های بیمه گر هم برای پوشش بیمه تجهیزات و خدمات مربوطه به این اعمال اقدامی نکرده اند و عملاً هیأت امنا یک تنه تلاش در انجام این خدمات با بهترین کیفیت دارد.
وی ابراز امیدواری کرد با همراهی سازمان های بیمه گر و سایر ارگان های ذیربط و همینطور تخصیص بموقع بودجه های مربوطه امکان تأمین تعداد مکفی پروتز برای بیماران در نوبت انتظار این اعمال فراهم گردد.

1401/02/20
23:24:02
5.0 / 5
124
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag