مطالعات نشان می دهد؛

درمان اختلالات خواب در بیماران آلزایمری باعث کاهش علایم می شود

درمان اختلالات خواب در بیماران آلزایمری باعث کاهش علایم می شود

به گزارش بیو بگ به قول محققان، افراد مبتلا به بیماری آلزایمر اغلب اختلالات خواب یا اختلالات شبانه روزی را تجربه می کنند که این اختلالات امکان دارد شدت بیماری آلزایمر را افزایش دهد.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز تودی، یک مطالعه جدید نشان داده است که ریتم شبانه روزی، تجمع یک پروتئین کلیدی را در مغز افراد مبتلا به آلزایمر کنترل می کند.
محققان پیشنهاد می کنند که کنترل ریتم شبانه روزی در افراد مبتلا به آلزایمر امکان دارد به کاهش علایم کمک نماید.
زوال عقل یکی از علل اصلی مرگ و میر در سرتاسر جهان است. شایع ترین شکل آن، بیماری آلزایمر است.
یکی از خصوصیت های بیماری آلزایمر، اختلال در ریتم شبانه روزی، تغییرات فیزیکی، ذهنی و رفتاری روزانه است که خواب و بیداری ما را کنترل می کند.
در واقع، افراد می توانند سال ها پیش از تشخیص آلزایمر، اختلالات خواب را تجربه کنند که با علایم شدیدتر همراه می باشد.
اکنون، محققان مؤسسه پلی تکنیک رنسلار نیویورک پی بردند امکان دارد ارتباطی بین این اختلالات شبانه روزی و ابتلاء به بیماری آلزایمر وجود داشته باشد.
آنها در آزمایشگاه با استفاده از سلول های مشتق شده از گلبول های سفید موش آزمایش خویش را انجام دادند. محققان مکانیسم مولکولی را شناسایی نمودند که امکان دارد مسئول ارتباط بین بیماری آلزایمر و ریتم های شبانه روزی باشد.
آلزایمر یک بیماری التهابی عصبی است که با تجمع بتا آمیلوئید مشخص می شود. مضرترین آنها بتا آمیلوئید ۴۲ (Aβ۴۲) است. پروتئین ها پلاک هایی را می سازند که بین نورون ها جمع شده و عملکرد سلول را مختل می کنند.
دانشمندان اعتقاد دارند که رشد پلاک های آمیلوئید دلیل اصلی ابتلاء به بیماری آلزایمر است.
سلول های ایمنی به نام میکروگلیا در پاکسازی پلاک های آمیلوئید نقش دارند. این فرایند که فاگوسیتوز نامیده می شود، برای حفظ نورون های سالم ضروری می باشد.
محققان با استفاده از سلول های موش ها دریافتند که فاگوسیتوز در طول روز و شب تغییر می کند. هنگامی که فاگوسیتوز قطع می شود، بعنوان مثال، با اختلال خواب، Aβ۴۲ ایجاد می شود.
محققان سفارش می کنند که کنترل ریتم های شبانه روزی امکان دارد به کنترل شرایط التهابی مانند بیماری آلزایمر کمک نماید.


منبع:

1400/11/26
11:31:09
5.0 / 5
294
تگهای خبر: بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
بیو بگ BioBag