یافته محققان استرالیایی؛

ورزش در ارتفاعات برای افراد دیابتی خطر ساز است

ورزش در ارتفاعات برای افراد دیابتی خطر ساز است

به گزارش بیو بگ تحقیقات جدید نشان داده است که پیاده روی و اسکی در کوهستان امکان دارد سطح قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ را مختل کند.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، ورزش فواید زیادی مانند بهبود سلامت قلب، حساسیت بهتر به انسولین و کیفیت زندگی برای افراد مبتلا به دیابت دارد و اغلب توسط پزشکان سفارش می شود.
با این حال، ورزش می تواند سبب هیپوگلیسمی- قند خون پایین- در افراد مبتلا به دیابت در طول و پس از ورزش شود.
«کوری دوگان»، نویسنده این مطالعه از دانشگاه استرالیای غربی، در اینباره می گوید: «این یافته ها نشان داده است که ورزش در ارتفاعات بالا امکان دارد خطر هیپوگلیسمی ناشی از ورزش را افزایش دهد.»
کاهش شدید قند خون احتیاج به اقدام فوری دارد چونکه این خطر وجود دارد که فرد گرفتار تشنج شده، بیهوش شود یا حتی جانش را از دست دهد.
برای ارزیابی این که چگونه ورزش در ارتفاعات بالا بر قند خون افراد مبتلا به دیابت تاثیر می گذارد، محققان سطح قند خون هفت فرد مبتلا به دیابت نوع ۱ را قبل و پس از انجام دو جلسه دوچرخه سواری در داخل خانه که مشابه شرایط در سطح دریا و در ارتفاع بالا بود، اندازه گیری کردند.
پس از یک ساعت ورزش در ارتفاع شبیه سازی شده ۴۲۰۰ متری (تقریباً نیمی از ارتفاع قله اورست) و در زمان ریکاوری، سطح قند خون شرکت کنندگان به صورت قابل توجهی کاهش پیدا کرد.
این یافته ها نشان داده است که افراد مبتلا به دیابت امکان دارد احتیاج به نظارت دقیق بر قند خون خود در هنگام انجام فعالیت در ارتفاعات داشته باشند.

1400/10/09
17:49:54
5.0 / 5
578
تگهای خبر: دانشگاه , سلامت , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag