مطالعات نشان می دهد؛

محدودیت های بلندمدت الزاما باعث كاهش مرگ های كرونایی نمی گردد

محدودیت های بلندمدت الزاما باعث كاهش مرگ های كرونایی نمی گردد

به گزارش بیو بگ با وجودیکه دنیا در دومین سال پاندمی کووید۱۹ قرار دارد، اما داده های استاندارد در مورد این بیماری ناکافی است.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، بیشتر دولت ها بر ردیابی و پیشبینی پاندمی در کشورهای خودشان متمرکز شده اند و داده ها در کشورهای مختلف به صورت متفاوتی جمع آوری شده و مقایسه بین المللی را به چالش می کشاند.
از داده های بین المللی موجود مشخص است که مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ در بعضی کشورها نسبتاً بیشتر است. عوامل مؤثر در این اختلاف شامل نسبت های مختلف از افراد مسن، دسترسی به دارو و کیفیت مراقبت های بهداشتی، وضعیت سلامت عمومی و وضعیت اجتماعی و اقتصادی می باشد.
یک تیم چند ملیتی از محققان داده های در ارتباط با کووید ۱۹ از کشورهای مختلف را برای درک بهتر عوامل مختلف منجر به نتایج متفاوت در سرتاسر جهان مقایسه کردند.
آنها پی بردند محدودیت های طولانی مدت و شدید با کاهش مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ ارتباطی ندارند.
نتایج نشان داد که باآنکه قرنطینه کردن و اعمال محدودیت های شدید منجر به افزایش مرگ و میر نمی گردد، اما تفاوت معناداری بین قرنطینه شدید و نسبی وجود ندارد. همینطور محدودیت های شدید در کشورهایی که از نظر مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹، بدترین عملکرد را داشتند، بیشتر مشاهده شد.
در نتیجه، کشورهایی که کمترین محدودیت را داشتند از نظر اقتصادی بهترین عملکرد را داشتند. بعضی از آنها از نظر مرگ و میر در مقایسه با کشورهای همسایه خود با ساختارهای اجتماعی مشابه و محدودیت های شدیدتر بهتر بودند. در حالیکه نروژ و کشورهای شمال اروپا محدودیت سختگیرانه کمتری نسبت به بقیه اروپا داشتند، اما میزان مرگ و میر آنها کمتر بود. مشاهدات همینطور نشان داد که مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ با وضعیت ویتامین D ارتباط دارد.
با نگاهی گسترده تر، هیچ مدرکی نشان نمی دهد که اقدامات سختگیرانه و طولانی مدت به کاهش مرگ و میر کمک کرده باشد. داده های موجود از سراسر جهان در واقع خلاف این را نشان داده است. کشورهایی که کمترین محدودیت را داشتند از نظر اقتصادی بهترین وضعیت را داشتند و بعضی از آنها حتی از نظر مرگ و میر هم در مقایسه با کشورهای همسایه خود عملکرد خوبی داشتند.
محققان اعتقاد دارند که برای تعیین علل تغییرات گسترده در تاثیر کووید ۱۹ در بین کشورها، تحقیقات بیشتری لازم است.
به گفته محققان، با عنایت به احتمال بروز پاندمی های بعدی، کشورهایی که تمرکز خویش را بر بهبود تهویه داخل ساختمان در ساختمان های بزرگ، شناسایی سریع و قرنطینه کردن افراد بیمار، تقویت تهویه در سیستم های حمل و نقل عمومی، عرضه فرصت برای فعالیت در فضای باز، افزایش تناسب اندام و کاهش چاقی می گذارند امکان دارد در کنترل همه گیری موفق تر باشند.

1400/03/18
13:42:06
5.0 / 5
1082
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , سلامت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag