یافته محققان كانادایی؛

ارتباط مدت زمان بستری در ICU با افزایش احتمال خودكشی

ارتباط مدت زمان بستری در ICU با افزایش احتمال خودكشی

به گزارش بیو بگ یک مطالعه جدید نشان داده است که بازماندگان بخش مراقبت های ویژه بیشتر از سایر بیماران در بیمارستان با خطر صدمه به خود و خودکشی بعد از ترخیص مواجهند.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر به نقل از هلث دی، محققان دانشگاه اوتاوا سوابق بهداشتی ۴۲۳۰۰۰ بازمانده از ICU در استان انتاریو را با ۳ میلیون بیمار بستری در بیمارستان که تحت مراقبتهای ویژه بین سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۷ نبودند مقایسه کردند.
بر اساس یافته های بدست آمده، در مقایسه با افراد دیگر، ۲۲ درصد بازماندگان ICU بیشتر در معرض خطر خودکشی و ۱۵ درصد بیشتر در معرض خطر خودزنی قرار داشتند.
دکتر «شانون فرناندو»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «مراقبت های ICU در دهه های گذشته پیشرفت کرده است و ۷۰ تا ۸۰ درصد بیماران حالا زنده می مانند. متأسفانه ما می دانیم که این تجربه می تواند برای بیماران صدمه زا باشد و سلامت فرد را در طولانی مدت به خطر می اندازد.»
بالاترین میزان خودکشی در بین بازماندگان ICU در نوجوانان ۱۸ تا ۳۴ ساله، بیماران با تشخیص قبلی افسردگی، اضطراب یا اختلال استرس بعد از سانحه و همینطور در کسانی که در ICU روش های تهاجمی مانند تهویه مکانیکی یا فیلتراسیون خون به علت نارسایی کلیه دریافت کرده بودند، مشاهده شد.
فرناندو در ادامه می افزاید: «این بیماران اغلب هفته ها یا ماه ها در بیمارستان هستند و برای بازپس گیری قدرت خود احتیاج به توانبخشی شدید دارند. هنگامی که آنها به خانه بازمی گردند، امکان دارد نتوانند به صورت تمام وقت یا به صورت کامل کار کنند. ما می دانیم که همه اینها بر سلامت روان آنها تاثیر می گذارد. در حالیکه به صورت بصری همه این عوامل می تواند منجر به افزایش خطرات خودزنی و خودکشی شود، تابحال داده های واضحی در اینباره نداشته ایم.»
محققان اذعان دارند که این یافته ها بویژه در زمان پاندمی کووید ۱۹ بسیار حائز اهمیت هستند.

1400/02/22
10:46:47
5.0 / 5
994
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳