معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی؛

حساسیت در رعایت بهداشت فردی نباید باعث ترس و دلهره شود

حساسیت در رعایت بهداشت فردی نباید باعث ترس و دلهره شود

بیو بگ: معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، اظهار داشت: حساسیت در رعایت بهداشت فردی باید وجود داشته باشد اما نباید باعث ترس و دلهره افراد شود.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر، سید هادی میرهاشمی، در بازدید از بخش های ویژه بستری و درمان بیماران مبتلا به كرونا در بیمارستان های طرفه و شهدای گمنام، از زحمات شبانه روزی پزشكان و پرستاران و پرسنل پشتیبانی در جهت خدمت رسانی به بیماران قدردانی نمود.
در این بازدید، معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، از نزدیك به بررسی وضعیت امكانات و تجهیزات مورد نیاز این مراكز پرداخت.
میرهاشمی در حاشیه این بازدید با تاكید بر رعایت اصول خودمراقبتی بعنوان مهم ترین راهكار جلوگیری از شیوع و گسترش بیماری كرونا ویروس به بیان برخی نكات مهم خود مراقبتی در مواجهه كادر درمانی با بیماران پرداخت.
به گفته وی، در شرایط فعلی هر ایرانی باید بهداشت فردی را به نحوی رعایت كند كه اگر مبتلا به بیماری است مانع انتقال آن به دیگران شود و اگر بیمار نیست هم از دیگران بیماری به وی منتقل نشود و این حساسیت باید در تك تك افراد جامعه وجود داشته باشد.
میرهاشمی تصریح كرد: حساسیت در رعایت بهداشت فردی باید وجود داشته باشد اما نباید باعث ترس و دلهره افراد شود.
وی، وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشكی را بهترین منبع برای یادگیری اصول بهداشت فردی، خودمراقبتی و اخبار در رابطه با بیماری كرونا برشمرد و تصریح كرد: مردم نباید به سفارش های غیرعلمی و اخبار كذب فضاهای غیررسمی توجه نكنند.
میرهاشمی در باره وضعیت مبتلایان به بیماری كرونا اظهار داشت: وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشكی بخصوص دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی با تمام توان در حال عرضه خدمات درمانی به بیماران مبتلا و مشكوك به كروناویروس هستند و با عنایت به وضع موجود یقیناً بزودی به شرایط مناسب می رسیم.
وی در انتها به كادر درمانی تصریح كرد كه اصول بهداشت روان و سلامتی را در كنار فرآیند درمان جدی بگیرند و شادابی و داشتن روحیه بالا را به عنوان بهترین داروی مقابله برای بیماران و درمانگران در شرایط فعلی دانست.
در حال حاضر بیمارستان های مسیح دانشوری، شهدای گمنام، طرفه و بعثت بعنوان بیمارستان های معین شهر تهران در پذیرش و درمان بیماران مبتلا به ویروس كرونا هستند.
1398/12/11
20:56:50
5.0 / 5
4120
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag