متخصصان آمریكایی اعلام كردند

بررسی علت بیماری های قلبی - عروقی ناشی از آلودگی صوتی

بررسی علت بیماری های قلبی - عروقی ناشی از آلودگی صوتی

به گزارش بیو بگ متخصصان سلامت در بررسی های خود به علل احتمالی صدمه های عروقی و بیماری قلبی در رابطه با سروصداهای محیطی پی بردند.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، متخصصان آمریكایی معتقدند كه هر پنج دسی بل افزایش در صدای محیط با افزایش ۳۴ درصدی خطر حمله قلبی، سكته مغزی و دیگر بیماری های قلبی-عروقی مرتبط می باشد.
محققان در بررسی های پیشین خود بر این مورد تاكید كرده اند كه قرار گرفتن در معرض صداهای محیطی برای طولانی مدت - مانند صدای ترن، هواپیما یا اتومبیل - تاثیرات مخربی بر سلامتی دارد كه اختلال در خواب، اختلالات روانی، دیابت و بیماری قلبی عروقی همچون آن هاست. هرچند قبل از این مكانیزم ارتباط دهنده صدا با چنین بیماری هایی به خوبی مورد مطالعه قرار نگرفته بود.
اكنون تعدادی از پژوهشگران آمریكایی به مكانیزم احتمالی پی بردند كه نشان داده است قرار گرفتن در معرض صداهای محیطی برای طولانی مدت به التهاب، صدمه دیدن عروق خون و بیماری قلبی منجر می شود.
محققان در این بررسی ها مشاهده نمودند بخش هایی از مغز كه با استرس مرتبط هستند بخصوص آمیگدال همچون مجرایی عمل می كنند كه از راه آن صدای زیاد و طولانی مدت، منجر به بروز تغییراتی می شود كه در نهایت به بروز بیماری می انجامد.
در این گزارش آمده است: سطح بالای صدا باعث فعال شدن آمیگدال شده كه نقش اصلی در پردازش احساسات و واكنش به استرس دارد.
در این بررسی محققان آمریكایی وضعیت مغز و عروق ۴۹۸ فرد بزرگسال را برای مدت زمان پنج سال مورد ارزیابی قرار دادند تا مشخص شود آیا قرار گرفتن در معرض سطح بالایی از صدا با بروز بیماری های قلبی عروقی ارتباط دارد.
به گزارش ساینمگ، محققان با اشاره به اینكه در این بازه زمانی حدود هشت درصد از این افراد گرفتار بیماری های قلبی عروقی شدند، اظهار داشتند: در بررسی روی میزان صدایی كه این افراد در معرض آن قرار داشتند مشخص شد هر پنج دسی بل افزایش در صدای محیط، خطر مبتلا شدن به امراضی چون حمله قلبی، سكته مغزی و دیگر بیماری های قلبی-عروقی را بیشتر می كند.1398/09/06
16:14:19
5.0 / 5
4800
تگهای خبر: بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
بیو بگ BioBag