۶ ورزش موثر برای کاهش کلسترول خون

۶ ورزش موثر برای کاهش کلسترول خون

بیو بگ: اضافه وزن سبب تمایل بدن به افزایش LDL در خون می شود. این نوع از کلسترول با بیماریهای قلبی ارتباط مستقیم دارد که می توانند سلامت بدن را به خطر اندازند.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دقیقا این که چه مقدار ورزش برای کاهش کلسترول خون مورد نیاز است، هنوز مورد بحث است. بطور کلی سازمان جهانی بهداشت حداقل ۳۰ دقیقه ورزش را با شدت متوسط به بالا در طول روز سفارش می کند.
بنابر اعلام دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، موثرترین کارهای بدنی برای کاهش سطح کلسترول بد شامل موارد زیر است:
_ وزنه برداری: تمرینات قدرتی می تواند سلامت قلب را از چند راه ممکن همچون با کاهش کلسترول بد، افزایش کلسترول خوب و کاهش فشارخون بهبود بخشد. با افزودن تمرینات قلبی عروقی به روال ورزشی خود می توانید از فواید بیشتری بهره مند شوید.
_ یوگا: تنفس پیوسته و منسجم می تواند کمک شایانی به دفع کلسترول خون کند. در این تمرین شما بر روی تنفس خود ( دم و بازدم) تمرکز می کنید. تمرین منظم تنفس سبب افزایش خون رسانی و اکسیژن رسانی و نیز رساندن مواد غذایی به ارگان های بدن خواهد شد. همین مورد سبب کاهش تشکیل پلاک در شریان ها شده و سلامت قلبی عروقی را بدنبال خواهد داشت.
_ پیاده روی: انجمن قلب آمریکا اعلام نموده که پیاده روی موثرترین ورزش برای کاهش سطح کلسترول است. ورزشی که هر کسی می تواند آنرا انجام دهد. ورزش های هوازی موجب بهبود استفاده از اکسیژن و افزایش سلامت قلب و ریه ها می شوند. از آنجائیکه این ورزش ها صرف بیشتر انرژی را به همراه دارند، منجر به کاهش کلسترول نیز خواهند شد. پیاده روی سریع خود عاملی برای پیش گیری از تصلب شرائین و لخته شدن خون است.
_ دویدن: دقیقا مانند پیاده روی، با افزایش ضربان قلب منجر به کاهش سطح کلسترول می شود. این که دویدن ۲.۵ برابر راه رفتن انرژی مصرف می کند، دور از انتظار نیست و واضح است که هرچه انرژی بیشتری استفاده کنید کالری بیشتری نیز خواهید سوزاند.
_ دوچرخه سواری: تحقیقان نشان داده است که دوچرخه سواری یک ورزش هوازی بی خطر و موثر برای سوزاندن کالری و کاهش کلسترول بد است. کارشناسان سفارش می کنند که از دوچرخه به عنوان یک ابزار برای رفتن به محل کار و انجام امور روزمره استفاده کنید. با اینحال اگر این کار برایتان مقدور نیست، می توانید از دوچرخه های ثابت برای سود بردن از منافع آنها استفاده کنید. هدف انجام حداقل ۳۰ دقیقه دوچرخه سواری برای ۵ روز در هفته است و این میزان را می توانید به ۴۵ تا ۶۰ دقیقه در بیشتر روزهای هفته افزایش دهید.
_ شنا: تنها نیم ساعت شنا ۲۴۰ کالری می سوزاند. شنا موجب افزایش میزان کلسترول خوب می شود. به ازای هر یک درصد افزایش HDL در خون، خطر مرگ ناشی از بیماریهای قلبی تا ۳.۵ درصد کاهش پیدا می کند.
منبع:

1402/06/09
13:26:52
5.0 / 5
308
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag