مدیركل دفتر خدمات تخصصی بیمه سلامت عنوان كرد؛

چند درصد پزشکان هنوز نسخه کاغذی می نویسند

چند درصد پزشکان هنوز نسخه کاغذی می نویسند

بیو بگ: مدیر کل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران، از مشارکت نود و هشت درصدی پزشکان در نسخه نویسی الکترونیکی آگاهی داد.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر، محمد اسماعیل کاملی، درباب روند نسخه نویسی الکترونیکی در ماه های پایانی سال اظهار داشت: روند نسخه نویسی الکترونیکی مراحل خوبی را پشت سر گذاشته و ضمن این که با پوشش ۹۸ درصدی در این ماه ها این طرح اجرائی شده است؛ بطوریکه در ماه های دی و بهمن بین ۸ تا ۹ میلیون میزان نسخه نویسی الکترونیکی بوده است.
وی با اشاره به این که در سال ۱۴۰۱ حدودا نزدیک به ۱۰۱ میلیون نسخه الکترونیکی تجویزی در سامانه های بیمه سلامت ثبت شده است اضافه کرد: در فصل بهار از ۵ میلیون شروع و هم اکنون به ۹ میلیون در ماه های پایانی سال ۱۴۰۱ رسیده است. خوشبختانه مشارکت پزشکان در اجرای این طرح در مقایسه با سال ۱۴۰۰ بالا رفته و به بالای ۹۸ درصد و حتی در بعضی استانها به بالای ۹۹ درصد رسیده است.
کاملی با اعلان اینکه مشارکت پزشکان در سال ۱۴۰۰ در نسخه نویسی الکترونیک به میزان ۹۵ درصد بود، اشاره کرد: میزان مشارکت پزشکان در نسخه نویسی الکترونیکی در ماه های مختلف سال نسبت حدودا ثابتی داشته و تا حدودی بهبود پیدا کرده است.


منبع:

1401/12/28
07:37:04
5.0 / 5
123
تگهای خبر: خدمات , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بیو بگ BioBag