در پی شیوع سویه جدید بیماری كرونا

مدارس گناباد غیرحضوری شدند

مدارس گناباد غیرحضوری شدند

خراسان رضوی مدیر آموزش و پرورش گناباد اظهار داشت: به سبب شیوع سویه جدید بیماری کرونا، کلیه کارهای آموزشی و پرورشی مدارس شهرستان گناباد به استثناء مدارس چندپایه روستایی، به مدت 10 روز بصورت مجازی انجام خواهد شد.حسین احمدی در گفت و گو با ایسنا عنوان کرد: به سبب شیوع سویه جدید کرونا در کشور همچون در شهرستان گناباد بنا بر آخرین تصمیم ستاد کرونا شهرستان در تاریخ یکشنبه، ۱۰ بهمن ماه، کلیه کارهای آموزشی و پرورشی مدارس شهرستان گناباد به استثنای مدارس چندپایه روستایی از تاریخ سه شنبه، ۱۲ بهمن ماه، به مدت ۱۰ روز و تا اختتام هفته آتی بصورت مجازی و غیرحضوری خواهد بود.

وی اظهار نمود: منظور از مدارس چندپایه روستایی مدارسی است که از یک تا ۱۵ نفر دانش آموز دارند و در این مدارس با توجه به این که تراکم جمعیت پایین است، فعلا آموزش در آن بصورت حضوری و البته با رعایت شیوه نامه های بهداشتی دنبال خواهد شد اما چنانچه دانش آموز یا دانش آموزانی علایم دار شوند، فعالیت این مدارس نیز غیرحضوری می شود.

طی یکی ۲ روز گذشته به طور متوسط ۷ الی ۸ دانش آموز به کرونا مبتلا شده اند

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گناباد در مورد ابتلای دانش آموزان این شهرستان به کرونا نیز اظهار داشت: در یکی ۲ روز گذشته به طور متوسط هفت الی هشت دانش آموز به کرونا مبتلا شده اند. باتوجه به صعودی بودن این آمار و قدرت سرایت بالای سویه جدید، تصمیم بر این شد که فعلا کارهای آموزشی و پرورشی در مدارس شهرستان بصورت غیرحضوری باشد.

احمدی اشاره کرد: همکاری مدارس با ستاد کرونا خوب است و بنا بر گزارش دانشگاه علوم پزشکی مدارس شهرستان بالای ۸۵ درصد مسائل بهداشتی را رعایت می کنند و در مواردی نیز که ۲ الی سه دانش آموز در مدرسه ای به کرونا مبتلا شوند، کل کارهای آن مدرسه باید بصورت مجازی باشد که یکی ۲ مورد در هفته اخیر داشتیم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گناباد اظهار داشت: از شروع شیوع بیماری کرونا و طی ۲ سال اخیر همکاری خانواده ها با مجموعه تعلیم و تربیت شهرستان بسیار عالی بوده و امیدواریم این همکاری ها همچنان ادامه داشته باشد و در ایام پیش رو هم خانواده ها شرایط آموزش مجازی را در منازل برای دانش آموزان فراهم آورند تا هر چه سریع تر اوضاع به روال عادی بازگردد و بتوانیم کارهای حضوری را از سر بگیریم.

بنا بر آخرین بروزرسانی نرم افزار ماسک هم اکنون شهرستان گناباد در وضعیت زرد کرونائی قرار دارد و بنا بر گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۸ تست انجام شد که تست ۸۴ نفر مثبت اعلام شده است. همین طور هم اکنون سه نفر به سبب مبتلاشدن به کرونا در بیمارستان علامه بهلول گنابادی بستری هستند. کل قربانیان کرونا از شروع شیوع تا حالا ۳۶۵ مورد گزارش شده است.
1400/11/11
12:55:18
5.0 / 5
820
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag