واکسن های داخلی کم عارضه  ترین واکسن های دنیاهستند

واکسن های داخلی کم عارضه  ترین واکسن های دنیاهستند

به گزارش بیو بگ قم وزیر بهداشت اظهار داشت: واکسن های داخلی خصوصاً برکت، یکی از کم عارضه ترین و بهترین واکسن های دنیا است. در بعضی از واکسن ها، عوارض مشاهده شده اما واکسن های ایرانی، کمترین عارضه را داشته اند.


بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از مرکز جامع خدمات سلامت شبانه روزی شهرستان کهک گفت: در بازدیدی که از مجموعه واکسن سازی برکت داشتیم، دستگاه های بسیار پیشرفته ای که شاید در خیلی از کشورها وجود ندارد، در آن مجموعه با رعایت استانداردهای بین المللی، کار می کرد. واکسن های داخلی خصوصاً برکت، یکی از کم عارضه ترین و بهترین واکسن های دنیا است. در بعضی از واکسن ها، عوارض مشاهده شده اما واکسن های ایرانی، کمترین عارضه را داشته اند و نتیجه آن برای همگان قابل مشاهده می باشد. الان بسیاری از کشورها گرفتار موج جدید بیماری هستند اما در ایران با واکسیناسیون بسیار خوبی که انجام شد، وضعیت مناسبی وجود دارد.
وی اظهار داشت: باتوجه به سفرهای استانی رئیس جمهور، افتخار داریم که در مناطق مختلف کشور حضور پیدا نماییم. خوشبختانه بیمارستان های بسیار مجهزی با رشته های تخصصی در قم وجود دارد و قم، درگاهی برای بسیاری از مناطق کشور است و تردد و سفرهای زیادی در قم انجام می شود که احتمال تصادفات و بیماریها افزایش می یابد. بدین سبب قم برای ما، خیلی مهمست و کارهای خوبی هم در قم انجام شده و همه متخصص ها در قم، فعالیت دارند.
وزیر بهداشت اشاره کرد: کهک بتازگی شهرستان شده و مشکلات و کمبودهای بهداشتی و درمانی در این منطقه وجود دارد که پیگیری می شود. در مناطق شهری و روستایی، وجود بهورزان نقطه قوت سیستم سلامت است. بهورزان، نیروهای بسیار عالی و ارزشمندی هستند که نقش پزشک خانواده را ایفا می کنند و در شهرهای بزرگ، این مشکل وجود دارد که ممکنست مردم مراجعه نکنند اما بهورزان پیگیری زیادی برای افراد تحت پوشش خود خصوصاً مادران حامله و کودکان دارند و امیدواریم چنین سیستمی در شهرهای بزرگ نیز اجرائی شود.
منبع:

1400/10/10
12:13:31
5.0 / 5
450
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
بیو بگ BioBag