وزیر بهداشت اعلام كرد

اضافه شدن واكسن بركت به واكسیناسیون كشوری كرونا از هفته آینده

اضافه شدن واكسن بركت به واكسیناسیون كشوری كرونا از هفته آینده

وزیر بهداشت اظهار داشت: مجوز مصرف اضطراری واکسن کووایران برکت صادر شد و مجموعه برکت از امروز محموله ای را که آماده کردند، تحویل همکارانمان در معاونت بهداشتی می دهند که از هفته آینده به مجموعه واکسیناسیون کشوری خواهد پیوست.به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی اظهار داشت: همانطور که در کشورهای دنیا و کشورهایی مانند ترکیه، امارات و... فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن های چینی و... بعنوان واکسیناسیون عمومی مطرح می شد، ما هم قرار بود اگر فاز یک و دو کارآزمایی بالینی در واکسن هایمان به خوبی پیش رود، نتایجش را بررسی نماییم و اگر مشکلی نداشته باشد، بعد از آن که مقداری هم از فاز سوم بگذرد و خیالمان راحت شود که واکسن بی عارضه و کم مشکلی است، می توانیم در حد واکسیناسیون عمومی اجازه اضطراری مصرف آنها را بدهیم که این صورت گرفت.

وی اضافه کرد: روز گذشته در جلسه ای که ۵ پس از ظهر از جانب متخصصین برگزار شد، مجوز مصرف اضطراری واکسن برکت داده شد، اما واکسن پاستور به سبب این که قرار بود یک یا دو مدرک را تکمیل و عرضه کند، قرار شد پس از تکمیل مدارک اجازه استفاده اضطراری خواهد گرفت.

بنابر اعلام کانال تلگرامی وبدا، نمکی اظهار داشت: به هر حال مجوز مصرف اضطراری واکسن کووایران برکت صادر شد و از امروز محموله ای را که آماده کردند، تحویل همکارانمان در معاونت بهداشتی می دهند که از هفته آتی به مجموعه واکسیناسیون کشوری خواهد پیوست.

نمکی اظهار داشت: واکسن پاستور هم که یکی از بهترین واکسن هایی است که با تکنولوژی مشترک ما و کشور کوباست، از اوایل هفته آتی اجازه مصرف اضطراری را خواهد گرفت و آن مجموعه هم به مجموعه واکسیناسیون کشور اضافه می شود.
1400/03/24
22:46:18
5.0 / 5
1091
تگهای خبر: بهداشت , تلگرام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag