یافته جدید مطالعاتی؛

آلودگی هوا بر افزایش احتمال بستری بیماران كرونائی تاثیر دارد

آلودگی هوا بر افزایش احتمال بستری بیماران كرونائی تاثیر دارد

برمبنای تحقیقات جدید، بیماران کرونائی دارای سابقه تنفسی قبلی مانند آسم یا بیماری انسدادی مزمن ریوی که در مناطقی با آلودگی هوا بالا زندگی می کنند، احتمال بستری شدن شان در بیمارستان بیشتر است.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، در این مطالعه، پژوهشگران کلینیک سینسیناتی آمریکا، سابقه سلامت ۱۱۲۸ بیمار کرونائی را بررسی کردند.
«آنجلیکو مندی»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «ذرات معلق در هوا بسیار کوچک هستند، به حدی که می توانند به عمق ریه ها برسند، آنها به خون وارد می شوند و همین طور بر سیستم های دیگر اعضا تأثیر می گذارند. آلودگی هوا در نتیجه انتشار دود از خودرو ها، کارخانه ها یا منابع دیگر، تولید کننده ذرات معلق است.»
وی در ادامه می افزاید: «ما مشاهده کردیم افرادی که از قبل مبتلا به آسم و بیماری انسداد مزمن ریوی هستند، وقتی در معرض میزان بیشتری از ذرات معلق باشند، بیشتر گرفتار کووید ۱۹ شدید شده، به حدی که در بیمارستان بستری می شوند.»
محققان دریافتند که افزایش یک واحدی در ذرات معلق ۲.۵ با ۶۰٪ احتمال بیشتر بستری بیماران کرونائی مبتلا به بیماری تنفسی از قبل موجود هم راه است. برای بیماران بدون بیماری تنفسی، هیچ ارتباطی مشاهده نشد.

1400/01/27
12:51:31
5.0 / 5
1256
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag