درخواست وزیر بهداشت برای توقف یك هفته ای رفت و آمد با تركیه

درخواست وزیر بهداشت برای توقف یك هفته ای رفت و آمد با تركیه

بیو بگ: وزیر بهداشت باتوجه به شیوع گسترده بیماری کووید 19 در کشور ترکیه با ویروس موتاسیون یافته، در نامه ای به وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با بیماری کرونا، بر ضرورت توقف یک هفته ای ایاب و ذهاب بوسیله مرزهای هوایی و زمینی با کشور مذکور و لزوم همکاری استانداران دراین زمینه، تاکید نمود.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی در نامه ای به وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با بیماری کرونا، درباب مسافرینی که قصد ورود و خروج به کشور را دارند، اظهار داشت: شهروندان ایرانی که در ترکیه به سر می برند و قصد ورود به کشور را دارند و همین طور اتباع کشور ترکیه که در ایران بوده و قصد خروج از کشور را دارند، می توانند با رعایت پروتکلهای مربوطه و انجام تست PCR و اطمینان از عدم آلودگی مبادرت به ورود و خروج کنند.

در متن نامه دکتر سعید نمکی خطاب به دکتر رحمانی فضلی آمده است: « باتوجه به شیوع گسترده بیماری covid-19 در کشور ترکیه با ویروس موتاسیون یافته، ضروری می باشد، حداکثر تا 48 ساعت آینده به مدت یک هفته ایاب و ذهاب بوسیله مرزهای هوایی و زمینی با کشور مذکور متوقف گردد.

بدیهی است شهروندان ایرانی که در ترکیه به سر می برند و قصد ورود به کشور را دارند و همین طور اتباع کشور ترکیه که در ایران بوده و قصد خروج از کشور را دارند، می توانند با رعایت پروتکلهای مربوطه و انجام تست PCR و اطمینان از عدم آلودگی مبادرت به ورود و خروج نمایند.

ضمناً جهت هموطنانی که از مرزهای زمینی و هوایی وارد کشور می شوند، ایجاد قرنطینه برای موارد مشکوک یا مثبت ضروری خواهد بود.

خواهشمند است دستور فرمایید، استانداران محترم دراین زمینه همکاری و مساعدت لازم را به عمل آورند.»
1400/01/14
13:06:55
5.0 / 5
1024
تگهای خبر: بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بیو بگ BioBag