افزایش تعدادشهرهای قرمز ونارنجی با عدم رعایت در روز طبیعت

افزایش تعدادشهرهای قرمز ونارنجی با عدم رعایت در روز طبیعت

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به افزایش بار بیماری کرونا در سطح کشور، اظهار داشت: پیش بینی می کنم یک هفته تا 10 روز پس از تعطیلات عید افزایش شدیدتر بار بیماری را خواهیم داشت و این بر لزوم افزایش مراقبت ها می افزاید.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا رئیسی با اشاره به اینکه در روزهای نوروز بیش از ۱۵ هزار فرد کرونا مثبت مبادرت به سفر رفتن کرده اند، اظهار داشت: این افراد با وجود آنکه می دانستند بیمار هستند به مسافرت رفتند و اساسا بیماری را به سراسر کشور منتشر نمودند. این در حالیست که این افراد را شناسایی کردیم و کد ملی آنها را داریم و این اقدام آنها پایمال کردن حقوق دیگران است.
به گفته ی ایشان، بتازگی سوش غالب در کشور در حال تبدیل شدن به سوش ویروس جهش یافته انگلیسی است که تعداد افراد بیشتری را مبتلا می کند.
رئیسی افزود: اگر حالا شاهد می باشیم که تعداد شهرهای قرمز و نارنجی ما درحال بالا رفتن است، این شروعی برای افزایش بیماران است و من پیش بینی می کنم یک هفته تا ۱۰ روز پس از تعطیلات عید افزایش شدیدتر بار بیماری را خواهیم داشت و این بر لزوم افزایش مراقبت ها می افزاید.
وی که در یک برنامه تلوزیونی صحبت می کرد، اضافه کرد: هم اکنون تعداد شهرهای قرمز و نارنجی به ۱۱۷ شهر رسیده است و حدودا ۲.۵ برابر شده است و این درحالی است که تصور می کنم در ایام آتی شهرهای قرمز و نارنجی بیشتری خواهیم داشت و این مساله به روزهای آینده و به ویژه روز طبیعت بستگی دارد که اگر مردم رعایت نکنند ممکنست این موج شدیدتر شود.1400/01/12
13:58:54
5.0 / 5
1254
تگهای خبر: بیماری , مسافرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیو بگ BioBag