دغدغه ناسازگاری واكسن كرونا با گرما در روزنامه های جهان

دغدغه ناسازگاری واكسن كرونا با گرما در روزنامه های جهان

آلبرت كوچویی، گوینده پیشكسوت رادیو هر روز با مرور تیترها و سرفصل های رسانه های جهان، مهمترین اخبار دنیا را روایت می كند. مهمترین اخباری كه امروز كوچویی به آنها پرداخته است، افزایش آرای جو بایدن در انتخابات آمریكا، اصرار ترامپ برای وجود تقلب در این انتخابات، آوارگان اتیوپی، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و با اهمیت تر از همه واكسن كرونا است.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، روایت آلبرت کوچویی از اخبار مهم رسانه های جهان در روز شنبه (اول آذر ماه ماه) به شرح زیر است:
تیترهای «جو بایدن به ۸۰ میلیون رای نزدیک می شود»، «ترامپ همچنان بر ساز تقلب می نوازد»، «اتیوپی با فاجعه در راه رو در رو است»، «سازمان ملل هشدار داد: آوارگان بسیاری خواهند بود»، «روزهای پایانی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا» و «رودی جولیانی، وکیل ترامپ، ادعاهای دیوانه واری درباره تقلب داد» و... نشان دهنده دغدغه های خیلی از رسانه های جهان در این روزها است.
«ال موندو»، نشریه اسپانیایی درباره انتخابات آمریکا نوشته است: در صورتیکه ترامپ هنوز ساز تکراری تقلب در انتخابات را می نوازد، جو بایدن به ۸۰ میلیون رای نزدیک می شود. می گویند در آمریکا، برتر از جان سیاهان، صداقت است. بعضی از جمهوری خواهان هنوز بر صحت ادعای ترامپ، در خصوص تقلب در انتخابات، اصرار می ورزند و این به مفهوم تایید بهتان دروغ های ترامپ درباره تقلب در انتخابات است. بدین جهت ترامپ با روستاییان و حاشیه نشینان آمریکایی در پشتیبانی از خود، ارتباط برقرار کرده است.
از طرف دیگر «گاردین» نوشته است: در اتیوپی فاجعه فرا می رسد. سازمان ملل می گوید، اگر جنگ در آن کشور تداوم پیدا کند، بیش از ۲۰۰ هزار نفر آنجا را ترک می کنند. گفته می شود تعداد پناهجویان گریخته از مرزهای اتیوپی الان سبب ایجاد بحران در کشورهای پناه پذیر شده است. جنگ در تیگره، ۲ میلیون کودک را آواره ساخته است. خشونت به پا شده در اتیوپی شمالی، خیلی از اهالی را در ماه های در پیش، از سودان مرز کشور همسایه، آواره جهان می کند. سازمان ملل که الان پذیرای ۱۱ هزار پناهجو از اتیوپی است، می گوید هیچ یک از آژانس های پناهجویان این سازمان، قادر به تامین آذوقه پناهگاه و دارو برای آنان نخواهند بود.
روزنامه «فایننشال تایمز» به نقل از رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا اورسولافون درلن نوشته است: پیشرفت های خوبی در مذاکرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا داشته اند. این اشاره ای به وجود نشانه های پیشرفت در گفت وگوهای خروج از اتحادیه است. سفیر اتحادیه می گوید: به نظر گفت وگوها با اتحادیه اروپا به انتها راه نزدیک است. توافق درباره مسائل امنیتی و تجاری در اولویت تایید است. گروه مذاکره کنندگان فرصت شش هفته ای در پیش دارند.
*از حاشیه خبرها:
دانشمندان به دنبال یافتن واکسن هایی از کرونا هستند که با گرما سازگار باشند. نگهداری و انتقال واکسن موفق تا ۹۰ درصد «فایزر» حالا فقط در انجماد هفتاد درجه امکان دارد. این یعنی که دو سوم جهانیانیان محروم از دریافت آن خواهند بود. واکسن دیگر یعنی «مادرنا» البته در فضایی گرمتر، قابل انتقال است. با این همه دانشمندان حالا به دنبال تولید داروهایی به صورت گرد یا قابل استنشاق، افشانه ها، قطره یا قرص هستند که در هر آب و هوایی قابل مصرف باشند. پژوهشگران حالا به دنبال تولید واکسن گرم کرونا هستند. البته زمان درازی مورد نیاز است.1399/09/01
12:39:42
5.0 / 5
1548
تگهای خبر: امنیت , تجاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
بیو بگ BioBag