آخرین وضعیت داروهای داخلی تالاسمی ها

آخرین وضعیت داروهای داخلی تالاسمی ها

بیو بگ: كارشناس هموفیلی و تالاسمی اداره بیماران خاص وزارت بهداشت آخرین وضعیت تامین داروهای تولید داخلی تالاسمی را تشریح نمود.دكتر راضیه حنطوش زاده در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وضعیت دارویی بیماران تالاسمی، اظهار داشت: چند شركت دارویی در كشور تولید داروهای تولید داخل بیماران تالاسمی را شروع كردند. نخستین شركت نانوحیات كه داروی نانوجید را آورد و بیماران حدودا یكسال از این دارو استفاده كردند. حال به سبب اینكه چند شركت دیگر یعنی شركت های آوه سینا، اِكسیر و اُسوه همان دارو را با قیمت پایین تر تولید كردند، بر این اساس سطح پوشش بیمه ای داروی تالاسمی ها بر اساس داروهای تولید شده جدید، كم شد و مقداری فرانشیز سهم بیمار در تهیه داروی نانوجید افزایش یافت.

وی با اشاره به اینكه هم اكنون حاضر هر دو نوع داروی ایرانی بیماران تالاسمی تامین شده است، اضافه كرد: هم اكنون بیماران باید بابت هر قرص نانوجید، ۳۰۰۰ تومان بپردازند. البته داروی تولیدی جدید هم كه به صورت رایگان عرضه می شود، هم اكنون در شركت های پخش موجود است و هر داروخانه ای هم كه نیاز داشته به ما اعلام نیاز كرده و ما آنرا به شركت پخش برای تامین دارو معرفی كرده ایم.

حنطوش زاده اشاره كرد: بدین سبب هم اكنون هر دو نوع داروی تولید داخلی تالاسمی در داروخانه ها موجودند، اما برای یك نوع آن بیمار باید فرانشیز بپردازد، اما دیگری رایگان است. این بحث هم به بیمه و تغییر سطح پوشش بیمه ای دارو بازمی گردد.

وی اشاره كرد: وظیفه ما در وزارت بهداشت اطمینان از دسترسی بیماران تالاسمی به داروهایشان است كه این اقدام انجام شده است. در حوزه فرانشیز سازمان های بیمه گر و سازمان غذا و دارو كه با صنعتگران داروسازی در ارتباطند، باید پاسخگو باشند.

منبع:

1398/08/27
14:21:44
5.0 / 5
4634
تگهای خبر: بهداشت , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴