مدیركل دفتر سلامت وزارت بهداشت؛

میانسالان كشور حداقل گرفتار یك بیماری غیرواگیر هستند

میانسالان كشور حداقل گرفتار یك بیماری غیرواگیر هستند

به گزارش بیو بگ مدیركل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، اظهار داشت: چالش های حال حاضر ما از ۱۰ سال قبل بیشتر شده است و میانسالان كنونی كشور حداقل گرفتار یك بیماری غیرواگیر هستند.


به گزارش بیو بگ به نقل از مهر، سید حامد بركاتی، در پنجمین نشست كارگاهی برنامه ریزی استراتژیك سلامت مردان، تصریح كرد: بیش ترین چالش پیش روی كشور در بیست تا سی سال آینده، مسئله جمعیت و زیرشاخه های آن خواهد بود و در این بین مبحث سالمندی سهم عمده ای را به خود اختصاص خواهد داد. وی ادامه داد: به دنبال افزایش سن جمعیت، مشكلات خاص این گروه سنی همانند استئوپورز بیشتر می شود و سهم زیادی از بیمه و out of pocket را به خود اختصاص خواهد داد. بركاتی افزود: با عنایت به بررسی انجام شده در سال های ۱۳۹۱-۱۳۹۲، ۸۰ درصد جمعیت گرفتار كمبود ویتامین D هستند كه از عوامل موثر بر آن، آلوگی هوا، تغییرات اقلیمی و سبد غذایی خانوار است. وی اظهار داشت: چالش های حال حاضر ما از ۱۰ سال قبل بیشتر شده است و میانسالان كنونی كشور حداقل گرفتار یك بیماری غیرواگیر هستند كه به علت تغییر بوجود آمده در سبك زندگی است.

مدیركل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت اضافه كرد: طبق آمارهای موجود، پوشش بیمه ای و هم چنین رجوع به حوزه های سلامت از جانب زنان به علل مختلف چون نوع طراحی سیستم بهداشتی كه اغلب افراد شاغل در آن زنان هستند و برای عرضه خدمت به مادر و كودك آموش دیده اند، بیش تر است. وی افزود: بحث بعدی، كاهش میزان رشد جمعیت در كشور است كه سبب كاهش جمعیت افراد فعال به كم تر از ۶۰ درصد در ۱۵ تا ۲۰ سال آینده خواهد شد.

1398/08/13
18:23:17
5.0 / 5
4649
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , سلامت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بیو بگ BioBag