صادرات كالاهای بشردوستانه كره جنوبی به ایران، به علت تحریم های آمریكا متوقف شده است

صادرات كالاهای بشردوستانه كره جنوبی به ایران، به علت تحریم های آمریكا متوقف شده است

به گزارش بیو بگ یك منبع معتبر به خبرگزاری رسمی كره جنوبی (یونهاپ) اطلاع داده است كه ارسال كالاهای بشردوستانه كره جنوبی به ایران، به علت تحریم های آمریكا متوقف شده است.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، یك منبع معتبر اعلام نموده ارسال كالاهای بشردوستانه كره جنوبی به ایران به علت تحریم های واشنگتن متوقف شده است.
طبق گفته این منبع معتبر، بعد از آن كه واشنگتن از سئول درخواست كرده تا جزئیات صادرات خویش را به اشتراك بگذارد، تراكنش های مالی میان سئول و تهران به منظور صادرات مواد دارویی و غذایی به شدت دشوار شده است.
واشنگتن ماه گذشته با سخت تر كردن تحریم ها ضد بانك مركزی ایران، سبب شد تا كشورهای ثالث برای تجارت با ایران ملزم به عرضه اطلاعاتی در این خصوص باشند.
این منبع معتبر همینطور در ادامه افزود كه از لحاظ واقع بینانه اشتراك گذاری اطلاعات تجاری هر پرونده با واشنگتن غیر ممكن است.
به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، وزارت خزانه داری آمریكا هفته گذشته ادعا نمود كه كشورش علیرغم تحریم های دونالد ترامپ، ارسال دارو و غذا به ایران را تسهیل می كند.
وزارت خزانه داری آمریكا در روز جمعه اعلام نمود كه راهی برای تداوم ارسال كمك های بشردوستانه به ایران بوجود آورده است. این وزارت همینطور ادعا كرده است كه اجازه می دهد "مبادلات مجاز" با جمهوری اسلامی برای پشتیبانی از مردم ایران انجام گیرد.
سازمان دیده بان حقوق بشر هم در گزارشی كه روز سه شنبه منتشر نموده است، اعلام نمود كه تحریم های آمریكا بر زندگی و سلامت مردم ایران تأثیر منفی گذاشته است.
در این گزارش ۴۷ صفحه ای، از دولت آمریكا خواسته شده تا هرچه سریع تر به بانك ها و شركت های سراسر جهان اعلام نماید كه در صورت صدور دارو و سایر كالاهای اساسی به ایران، با هیچ مشكل حقوقی یا مالی روبه رو نخواهند شد.
در این مقاله آمده است كه محدودیت های ناظر بر عملیات بانكی، توانایی ایران در وارد كردن دارو و تجهیزات پزشكی را خدشه دار و به حق مردم ایران برای تندرستی لطمه وارد كرده است.
سازمان دیده بان حقوق بشر همینطور با اشاره به ادعاهای مقام های آمریكایی درمورد تحریم نبودن مواد دارویی و نیازهای انسانی ایرانیان، خاطرنشان كرد كه شركت ها و بانكهای آمریكایی و اروپایی همچنان از بیم فشارهای ایالات متحده از هرگونه معامله با ایران خودداری می كنند.
در این گزارش آمده است كه دولت آمریكا طبق مقررات بین المللی ملزم است مسئولیت خویش را در صدمه زدن به وضعیت تندرستی و درمان در ایران قبول كند.1398/08/10
13:54:19
5.0 / 5
4518
تگهای خبر: پزشكی , تجاری , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
بیو بگ BioBag