دارویی جدید برای درمان نوعی بیماری پوستی مزمن

دارویی جدید برای درمان نوعی بیماری پوستی مزمن

به گزارش بیو بگ پزشكان در بررسی های خود به تأثیر یك دارو در بهبود علایم بیماری پوستی درماتیت (اگزما) پی بردند.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، درماتیت آتوپیك شایع ترین نوع بیماری اگزماست كه میلیون ها نفر در آمریكا به آن مبتلا هستند. حالا، نتایج یك مطالعه نشان داده است مصرف یك دوز از نوعی داروی جدید می تواند علایم این بیماری را تسكین دهد.
درماتیت آتوپیك، بیماری پوستی مزمنی است كه بر اثر آن پوست خشك و حساس شده و در نهایت زخم می شود. هم اكنون درمانی برای این بیماری پوستی وجود ندارد هرچند پزشكان راهكارهای درمانی را به افراد سفارش می كنند تا از شدت علایم این بیماری كاسته شود.
برای مثال تغییر در رژیم غذایی و سبك زندگی، استفاده از پمادهای موضعی و مصرف دیگر انواع داروها همچون سركوب كننده های سیستم ایمنی بعضی از این راهكارها به حساب می آیند.
داروهای سركوب كننده سیستم ایمنی اغلب برای بیمارانی تجویز می شود كه به انواع شدید این بیماری پوستی مبتلا هستند. اثربخشی این نوع داروها از راه تعدیل واكنش ایمنی بدن به آلرژن های موثر در بروز علایم درماتیت آتوپیك است.
هرچند این داروها می توانند با عوارض جانبی همچون فشار خون بالا، مشكلات كبدی، سردرد، احساس منگی و حالت تهوع همراه باشند.
محققان انگلیسی در آزمایش های جدید به دارویی معروف به etokimab دست پیدا كردند كه می تواند جایگزین موثری برای درمان های دارویی فعلی باشد.
آنان تحقیقات خویش را روی ۱۲ بیمار مبتلا به درماتیت آتوپیك انجام داده و از این بیماران درخواست نمودند تا یك دوز از داروی etokimab را مصرف كنند.
محققان بعد از گذشت ۲۹ روز مشاهده نمودند كه علایم ظاهری بیماری در ۸۳ درصد از افرادی كه از این دارو مصرف كرده بودند بهبود قابل توجهی پیدا كرده است.
به گزارش مدیكال نیوز تودی، همینطور در انتها این تحقیقات مشاهده شد كه سطح نوعی از سلول ایمنی در جریان خون بیماران حدود ۴۰ درصد كاهش پیدا كرده است. این سلول كه "ائوزینوفیل" نام دارد با میزان حساسیت فرد به آلرژن های مختلف مرتبط می باشد.1398/08/05
21:57:21
5.0 / 5
4652
تگهای خبر: بیماری , درمان , درمانی , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag