افزایش آمار سكته و آسم به سبب آلودگی هوا در انگلیس

افزایش آمار سكته و آسم به سبب آلودگی هوا در انگلیس

بیو بگ: آمار و ارقام نشان میدهد شمار كودكان و بزرگسالانی كه در ایام آلودگی هوای انگلیس به دلیلهای اورژانسی به بیمارستان منتقل می شوند، رو به افزایش است.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، هر سال خدمات اورژانس انگلیس در روزهایی كه آلودگی هوا بالا است، شاهد بیشتر از ۱۲۰ ایست قلبی بیشتر، بیشتر از ۲۳۰ سكته مغزی بیشتر و نزدیك به ۲۰۰ مورد بیشترِ بازگشت ی بیماران آسمی به بیمارستان، در مقایسه با روزهایی است كه میانگین آلودگی هوا كمتر است.
بگفته مدیر اجرایی سرویس سلامت همگانی انگلیس (NHS) این آمار جدید نشان میدهد كه آلودگی هوا حالا موجب وقوع هزاران مورد سكته مغزی، ایست قلبی و حملات آسمی می شود، بدین سبب مشخص است كه شرایط اضطراری آب و هوایی در واقع یك شرایط اورژانسی بهداشتی است. از آنجایی كه این مرگ ومیرهای قابل پیشگیری الان در حال وقوع بوده و مربوط به آینده نمی گردد، اقدام فوری برای آن در زمان حال لزوم دارد.
مطالعات قبلی نیز نشانگر افزایش بستری ها در بیمارستان و مراجعه به پزشك در ایام آلوده بوده است اما داده های جدید عدد دقیقی را برای هشت شهر انگلیسی بیرمنگهام، بریستول، دربی، لیورپول، منچستر، ناتینگهام، آكسفورد و ساوتهمپتون نشان میدهد و رابطه واضحی بین سكته های قلبی، سكته های مغزی و بیماری های تنفسی و هوای آلوده را مشخص كرده است.
بیشتر تحقیقات اخیر در مورد آلودگی هوا به تأثیرات مادام العمر قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آن، همچون كاهش قدرت شناختی، رشد ناقص در كودكان و مرگ زود هنگام متمركز شده است. با این وجود آلودگی هوا می تواند هم چنین سبب بروز بیماری های جدی تری در فرد شود.
آلودگی هوا هم چنین منجر به كاهش جدی امید به زندگی در افراد می شود، بطوریكه تخمین ها حاكی از آنست كه آلودگی هوا سالیانه موجب مرگ ۳۶ هزار نفر در انگلیس می شود.
دولت انگلیس متعهد شده است تا در لایحه محیط زیست خود با آلودگی هوا روبرو شود. فعالان كمپین های زیست محیطی اما نگران هستند كه اقدامات پیشنهادی بسیار مبهم و ضعیف باشند.
همچون تعهدات دولت انگلیس برای مقابله با آلودگی هوا می توان به روی آوردن به انرژی پاك تا سال ۲۰۵۰ میلادی، كاهش ذرات ریز معلق در هوا بوسیله اقدامات ترافیكی و افزایش قدرت محلی برای مقابله با منابع اصلی آلودگی هوا اشاره نمود.
به نوشته روزنامه گاردین، هفته گذشته ناظران محیط زیست اروپا دریافتند كه در مورد كاهش سطح ذرات ریز معلق در هوا معروف به ذرات PM۲.۵ در اروپا پیشرفت بسیار ناچیری صورت گرفته است. ذرات PM۲.۵ یكی از خطرناك ترین اشكال آلودگی است، چونكه می تواند در اعماق ریه ها و به جریان خون نفوذ كند.
منبع:

1398/07/30
10:29:03
5.0 / 5
4513
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بیو بگ BioBag