درمان افسردگی با تغذیه سالم

درمان افسردگی با تغذیه سالم

بیو بگ: مصرف میوه ها و سبزیجات فوائد بی شماری برای سلامتی و مقابله با انواعی از بیماری ها دارد كه می توان افسردگی را نیز در این لیست قرار داد.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، بررسی ها نشان داده است مصرف مرتب میوه ها و سبزیجات به جوانانی كه افسردگی در آنان تشخیص داده شده كمك می نماید تا علایم آزاردهنده این اختلال خُلقی را در خود كاهش دهند. پژوهشگران در این مطالعه به این بیماران سفارش می كردند كه بیشتر رژیم غذایی مدیترانه ای را دنبال كنند.
در این بررسی پژوهشگران استرالیایی تاثیر عادات غذایی ۷۶ بزرگسال در گروه سنی ۱۷ تا ۳۵ سال را مورد ارزیابی قرار دادند. این مطالعه بیشتر بر افرادی تمركز داشته كه علایم افسردگی در آنان تشخیص داده شده و مصرف غذاهای فرآوری شده، چربی های اشباع و مواد قندی آنان بسیار بالا بوده است.
پژوهشگران این افراد را به دو گروه تقسیم كردند. گروه نخست دستورالعمل های تغذیه ای و بودجه خرید میوه و سبزیجات دریافت كرده اما برای گروه دوم این كار انجام نگرفت. درانتها مطالعه مشاهده شد در گروهی كه دستورالعمل های تغذیه ای را رعایت كرده بودند علایم افسردگی كاسته شده و خلق و خوی آنها بهبود داشته است.
بگفته پژوهشگران بهبود علایم افسردگی این بیماران تا سه ماه بعد نیز ادامه داشته است.
به گزارش سایت تخصصی مدیكال دیلی، پژوهشگران استرالیایی اظهار داشتند: یافته های بدست آمده تایید كننده شواهدی دیگری است كه نشان داده است رژیم غذایی سالم، درمانی موثر در بهبود علایم افسردگی است. مصرف میوه ها و سبزیجات به كاهش التهاب كمك می نماید و این در حالیست كه التهاب با عادات نامناسب غذایی و افزایش ریسك افسردگی مرتبط می باشد.
منبع:

1398/07/21
14:36:02
5.0 / 5
4548
تگهای خبر: بیماری , درمان , درمانی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
بیو بگ BioBag