رئیس بیمارستان مسیح دانشوری؛

پیوند ریه یكی از سخت ترین جراحی هاست

پیوند ریه یكی از سخت ترین جراحی هاست

به گزارش بیو بگ رئیس بیمارستان مسیح دانشوری، اظهار داشت: بیمارستان مسیح دانشوری در حوزه پیوند ریه و طول عمر بیماران بعد از پیوند، موفق ترین مركز در غرب آسیا است.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر، علی اكبر ولایتی، روز شنبه در نهمین كنگره بین المللی بیماری های ریوی، مراقبت های ویژه سل در بیمارستان فرهیختگان، با اشاره به اینكه این كنگره طی دو دهه اخیر هر دو سال یك مرتبه برگزار می شود، اضافه كرد: بیشتر از ۹۰ مقاله علمی در چارچوب سخنرانی و پوستر، در این كنگره عرضه می شود.
وی، بیماری های ریوی، مراقبت های ویژه بعد از پیوند ریه و سل را سه محور اصلی كنگره امسال عنوان نمود و اظهار داشت: در روز آخر كنگره كه مصادف با روز جهانی مبارزه با سل است، برنامه ویژه ای با محوریت سل با مشاركت متخصصان داخلی و خارجی برگزار می شود.
ولایتی درباره جراحی های پیوند كه در بیمارستان مسیح دانشوری انجام شده است، به ۲۵۷ مورد پیوند قلب، بیشتر از ۲۰۰ مورد پیوند ریه اشاره نمود و مجموعا آمار پیوندهای این مركز را كم نظیر توصیف كرد.
وی اضافه كرد: پیوند ریه یكی از سخت ترین جراحی هاست و عملكرد بیمارستان مسیح دانشوری دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی در حوزه پیوند ریه و طول عمر بیماران بعد از پیوند، موفق ترین مركز در غرب آسیاست.
رئیس نهمین كنگره بین المللی بیماری های ریوی، مراقبت های ویژه سل، با اشاره به اینكه پیوند، قله علم پزشكی در حوزه درمان است، تصریح كرد: بیمارستان مسیح دانشوری ضمن دراختیارداشتن اساتید مجرب و امكانات منحصربه فرد و همینطور آمار اعمال جراحی موفق حرف اول را در این عرصه در كشور میزند.
وی ابراز امیدواری كرد؛ با برگزاری این كنگره و تبادل تجربیات علمی بتوانیم گام های مؤثرتری در حوزه درمان و جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری های ریوی برداریم.

1398/07/20
19:22:11
5.0 / 5
4604
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag