خروج توده ۲۷ توده از رحم دختر ۳۹ ساله بندرعباسی

خروج توده ۲۷ توده از رحم دختر ۳۹ ساله بندرعباسی

بیو بگ: جراح و متخصص زنان و زایمان بیمارستان های شهید محمدی و خلیج فارس بندرعباس از خارج كردن 27 توده (میوم) كوچك و بزرگ از رحم دختر 39 ساله در بندرعباس آگاهی داد.به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دكتر آمنه رنجبر در جمع خبرنگاران در تشریح این خبر اظهار نمود: بیمار به سبب درد و خونریزی میوم مزمن كه سال ها از آن رنج می برد به بیمارستان بازگشت می كند؛ كه بعد از بررسی تعداد زیادی توده (میوم) كوچك و بزرگ كه بزرگ ترین آن به ۸ سانتی می رسید، گزارش شد؛ و بیمار كاندید جراحی در بیمارستان شد.

وی اضافه كرد: این عمل جراحی كه به صورت عمل باز صورت گرفت و ۳ ساعت به طول انجامید؛ به سبب گسترش میوم ها و درد و خونریزی احتمال خارج كردن رحم وجود داشت پس با عنایت به بار روانی این مساله برای بیمار و خانواده وی و اینكه بیمار مجرد بود؛ تیم جراحی تمام اهتمام خودرا برای حفظ رحم بیمار انجام داد تا درنهایت عمل با حفظ رحم بیمار با موفقیت صورت گرفت.

این جراح و متخصص زنان و زایمان با اشاره به میوم های خارج شده از شكم بیمار بیان كرد: میوم های خارج شده از شكم بیمار شامل ساب موكوزال، اینترامورال و ساب سروزال بودند، كه هر یك از این نوع میوم ها با عنایت به ساختارشان در نقاط مختلف رحم رشد می كنند.

رنجبر اشاره كرد: بیمار بعد از عمل به مدت ۳ روز در بخش بستری، تحت نظر بود و با شانس باروری در زندگی زناشویی و با خوشی و رضایت خانواده از بیمارستان مرخص شد.

وی اشاره كرد: میوم ها ازجمله توده های خوش خیم در رحم هستند و معمولاً در ضمن معاینه و یا سونوگرافی تشخیص داده می شوند، و در صورت علامت دار بودن و عدم پاسخ به درمان های دارویی با عنایت به اندازه و موقعیت، امكان دارد نیاز به خروج آنها به تنهایی و یا حتی با برداشت رحم همراه شود.

منبع:

1398/07/18
14:17:05
5.0 / 5
4340
تگهای خبر: بیمارستان , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag