پشتیبانی از بومی سازی صنعت تجهیزات پزشكی، اولویت هیات امنای ارزی وزارت بهداشت

پشتیبانی از بومی سازی صنعت تجهیزات پزشكی، اولویت هیات امنای ارزی وزارت بهداشت

به گزارش بیو بگ سرپرست اداره بازرگانی داخلی و خارجی هیات امنای صرفه جویی ارزی وزارت بهداشت اظهار داشت: شركت های واردكننده تجهیزات پزشكی برای ادامه همكاری با هیات امنا و بقا در بازار تجهیزات ملزم به انتقال تكنولوژی، اشتغال و كارآفرینی هستند.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، مهندس اسحق عامری اظهار نمود: افتخار هیات امنای صرفه جویی ارزی این است كه تا كنون توانسته است از اعزام بیماران به خارج از كشور ممانعت به عمل آورد و موجب صرفه جویی ارزی زیادی در كشور شده است.

وی با اشاره به اینكه رهاورد واردات تجهیزات پزشكی به شرطی باارزش است كه به ازای خروج ارز، زیرساخت های تولید و كارآفرینی را مهیا كند، اضافه كرد: همسو و همگام با سیاست های اقتصاد مقاومتی و پشتیبانی از تولید داخل و اشتغال به كار كارگران و مهندسان ایرانی و بنابر نامگذاری سال ۱۳۹۸ به نام رونق تولید از طرف رهبر معظم انقلاب اسلامی، ما تمام توان خودرا به كار می بندیم تا تجهیزات و ملزومات پزشكی را از تولیدكنندگان داخلی خریداری نماییم و با سیاست ها و خط مشی های پشتیبانی از تولید داخل، شركت هایی كه تابحال مبادرت به واردات تجهیزات پزشكی كرده اند، به سمت تولید حركت كنند.

بنابر اعلام وبدا، سرپرست اداره بازرگانی داخلی و خارجی هیات امنای صرفه جویی ارزی وزارت بهداشت اشاره كرد: شركت های واردكننده تجهیزات پزشكی باید در كمترین زمان ممكن برنامه اجرایی خودرا در امتداد انتقال تكنولوژی به هیات امنا عرضه كنند.

عامری اظهار داشت: در هیات امنا نیز در امتداد حمایت هرچه بیشتر از تولید داخل، برنامه منسجمی تدوین شده است كه با تشكیل واحدهای تخصصی پشتیبانی از تولید داخل و ایجاد كمیته های تخصصی، امیدواریم در كمترین زمان ممكن این امر میسر شود.
منبع:

1398/07/15
23:44:28
5.0 / 5
4285
تگهای خبر: بهداشت , پزشكی , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag