وزیر بهداشت:

حذف طرح تعهد خدمت نیروی انسانی در آینده از اهداف وزارت بهداشت

حذف طرح تعهد خدمت نیروی انسانی در آینده از اهداف وزارت بهداشت

بیو بگ: وزیر بهداشت در نخستین نشست كمیسیون عالی تعهدات وزارت بهداشت اظهار داشت: هدف قطعی ما حذف طرح تعهد خدمت نیروی انسانی در آینده است، اما طرح باید در خدمت ارتقای آموزش باشد.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، نخستین نشست كمیسیون عالی تعهدات وزارت بهداشت با حضور وزیر بهداشت، رییس و سه نفر از اعضای كمیسیون بهداشت و درمان مجلس و معاونین و مدیران ارشد وزارت بهداشت برگزار گردید. در این نشست دو مبحث نوع و میزان تضامین حسن اجرای تعهدات دانش آموختگان و معافیت افراد بالای ۴۵ سال از انجام طرح تعهد خدمت نیروی انسانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وزیر بهداشت در این نشست، اظهار داشت: هدف قطعی ما حذف طرح تعهد خدمت نیروی انسانی در آینده است، اما طرح باید در خدمت ارتقای آموزش باشد و دلیل ادغام وزارت بهداری و آموزش عالی این بود كه فیلدی فراهم گردد تا بتوانیم تبحر و مهارت دانشجویان را افزایش دهیم كه از این ظرفیت استفاده نكردیم، اما باید در آموزش، فیلد طرح وجود داشته باشد تا دانشجویان به محیط بروند و با نحوه عرضه خدمات به بیماران آشنا گردند و مهارت های لازم را كسب كنند.
هاشمی تصریح كرد: همه باید به قانون تمكین نماییم و اگر جایی مشكل داریم لازم است با اصلاح آن كار را پیش ببریم.

نباید اجازه دهیم به سهمیه بومی خدشه ای وارد شود
هاشمی با اشاره به سهمیه ۳۰ درصد بومی مناطق محروم اظهار داشت: باید از سهمیه بومی حسن استفاده را داشته باشیم كه قرار شد یك بار برای همیشه مشكلات نیروی انسانی در مناطق محروم را حل نماییم و باید اجرای این قانون را ادامه دهیم و اجازه ندهیم به آن خدشه ای وارد شود.
وزیر بهداشت تصریح كرد: تربیت نیروهای بومی بزرگترین ثروت درمان كشور است چون امسال ۶۰۰ نیروی انسانی بومی در مناطق محروم مستقر می شوند كه باید سه برابر زمان تحصیل خویش را در این مناطق بمانند، بنابراین، این ظرفیت بسیار خوبی برای كشور است.
در كمیسیون عالی تعهدات، معاون حقوقی و امور مجلس بعنوان رییس، مدیركل حقوقی وزارت بهداشت بعنوان دبیر و معاونین آموزشی، بهداشت، درمان و توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت و مدیركل دفتر بازرسی، ارزیابی عملكرد و پاسخگویی به شكایات وزارت بهداشت بعنوان عضو كمیسیون عضویت دارند.
بنا بر اعلام وبدا، در این نشست، دكتر شهریاری رییس، دكتر خاتمی، نایب رییس اول، دكتر ادهمی و دكتر رنجبرزاده، عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیز، حضور داشتند.1397/08/16
14:50:04
5.0 / 5
4214
تگهای خبر: بهداشت , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag