در گفت وگو با بیو بگ مطرح شد

الزامات افزودن خدمات بیمه تكمیلی به بیمه پایه

الزامات افزودن خدمات بیمه تكمیلی به بیمه پایه

به گزارش بیو بگ مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ورود این سازمان به سوژه خرید خدمات پیشگیرانه را هزینه بر خواند و در واكنش به برخی اظهارات در خصوص ضرورت اضافه شدن خدمات بیمه های تكمیلی به بیمه پایه، اظهار داشت: ارائه خدمات بیمه ای در این قالب منوط به افزایش بودجه سازمان بیمه سلامت خواهد بود.


مهندس طاهر موهبتی در گفت و گو با ایسنا، ضمن تاكید بر اهمیت پیشگیری بر درمان، در عین حال بر ضرورت پیش روی به سمت خرید خدمات پیشگیرانه از طرف بیمه ها اصرار كرد و اظهار داشت: همواره شعار نهادهایی كه با سلامت مردم سر و كار دارند برمبنای تقدم پیشگیری بر درمان بوده است؛ چونكه این مساله در طولانی مدت می تواند سبب كاهش هزینه ها باشد.
وی ادامه داد: البته متاسفانه این مساله در بسته های ارائه خدمت دیده نشده است و ورود آن به بسته های ارائه خدمت زمان بر خواهد بود. این درحالی است كه هم اكنون بودجه فعلی سازمان بیمه سلامت پاسخگوی تامین چنین نیازهایی نیست، مگر بخواهیم از هزینه كرد در بُعد درمان كاسته و به هزینه در بخش بهداشت و پیشگیری بپردازیم كه این امر نیز میسر نخواهد بود و مشكلات دیگری بر سر راهمان خواهد گذاشت.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در ادامه با اشاره به برخی اظهارات در خصوص ضرورت اضافه شدن خدمات بیمه تكمیلی به سایر خدمات پایه بیمه سلامت، ضمن بیان اینكه برخی خدمات پیشگیرانه نیز می تواند در پوشش بیمه تكمیلی قرار گیرد، اظهار داشت: بر طبق قانون برنامه ششم توسعه، سیاست گذاری درباب بیمه های تكمیلی بر عهده وزارت بهداشت است و بیمه سلامت می تواند بعنوان بازوی كمكی در این میان ایفای نقش كند؛ اما، باید به این امر توجه گردد كه آغاز طرح بیمه های تكمیلی و ارائه خدمات بیمه ای در این قالب منوط به افزایش بودجه سازمان بیمه سلامت است.
منبع:

1398/07/12
20:25:59
5.0 / 5
4148
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بیو بگ BioBag