نوشیدنی كه از سنگ كیسه صفرا پیشگیری می كند

نوشیدنی كه از سنگ كیسه صفرا پیشگیری می كند

به گزارش بیو بگ نتایج یك تحقیق نشان داده است مصرف قهوه می تواند خطر مبتلا شدن به سنگ كیسه صفرا را كم كند.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، فوائد مختلف مصرف قهوه برای سلامتی تایید شده و برپایه مطالعات جدید كاهش خطر مبتلا شدن به سنگ كیسه صفرا یكی دیگر از آن هاست.
تعدادی از پژوهشگران در دانمارك مطالعه ای دو بخشی انجام دادند. در بخش نخست ۱۰۴ هزار و ۴۹۳ زن و مرد برای مدت زمان هشت سال تحت كنترل قرار گرفتند. آنان اطلاعاتی را در مورد میزان مصرف قهوه شركت كنندگان در این مطالعه در نظر گرفتند. همینطور مشخص شد در این بازه زمانی ۲۲۳۳ نفر به سنگ كیسه صفرا گرفتار بوده اند.
محققان دریافتند به ازای هر فنجان قهوه اضافه ای كه در طول روز مصرف می شود احتمال مبتلا شدن به سنگ كیسه صفرا حدود سه درصد كاسته می شود. همینطور در مقایسه با افرادی كه مصرف نوشیدنی قهوه نداشتند، مصرف این نوشیدنی با كاهش هفت تا ۲۳ درصدی كاهش خطر مبتلا شدن به سنگ كیسه صفرا مرتبط می باشد.
همینطور محققان مشاهده نمودند افراد دارای دو متغیر ژنتیكی كه با دریافت كافئین ارتباط دارد به ازای مصرف هر فنجان قهوه اضافه در طول روز ۱۱ درصد كمتر در معرض مبتلا شدن به سنگ كیسه صفرا هستند.
به گزارش نیویورك تایمز، این محققان با اشاره به اینكه نتایج مطالعات گوناگونی حاكی از تشدید خطر مبتلا شدن به سنگ كیسه صفرا با افزایش چاقی است، خاطر نشان كرده اند كه مصرف قهوه خطرناك نیست و می تواند در جلوگیری از این بیماری مفید باشد.1398/07/03
14:08:06
5.0 / 5
4920
تگهای خبر: بیماری , سلامت , شركت , كیسه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
بیو بگ BioBag