خطر همه گیری بیماری ها و مرگ میلیون ها انسان در جهان

خطر همه گیری بیماری ها و مرگ میلیون ها انسان در جهان

بیو بگ: تعدادی از محققان آگهی دادند جهان با خطر همه گیری بیماری هایی روبروست كه به كشته شدن میلیون ها انسان منجر می شود.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، گروهی از كارشناسان بین المللی با اشاره به اینكه جهان با خطر فزاینده همه گیری بیماری هایی روبروست كه میلیون ها كشته به دنبال خواهد داشت و خسارت جدی به اقتصاد جهانی وارد می كند، اظهار داشتند: دولت ها باید به منظور آمادگی برای مقابله با آن و كاهش خطرات ناشی از این بیماری ها تلاش كنند.
بگفته كارشناسان، كنترل بیماری های ویروسی مستعد همه گیری همچون ابولا، آنفلوآنزا و سارس در جهانی كه با بحران های مختلفی همچون جنگ، دولت های شكننده و ناكارآمد و مهاجرت الزامی روبروست به سختی انجام می شود.
در گزارش این تیم بین المللی آمده است: تهدید همه گیری بیماری در جهان یك حقیقت است. پاتوژنی كه بتواند به سرعت منتقل شود و گسترش پیدا كند از قابلیت قربانی كردن ده ها میلیون انسان، مختل ساختن اقتصاد یك كشور و بی ثبات ساختن امنیت ملی برخوردار می باشد.
درحالیكه از سال 2016-2014 همزمان با شیوع بیماری ابولا در غرب آفریقا بعضی از دولت ها و سازمان های بین المللی تلاش هایی در جهت آمادگی با شیوع بیماری ها داشته اند این اقدامات كافی نبوده است.
بگفته كارشناسان فقر همچون عوامل مهم در شیوع بیماری های عفونی است و به فراهم ساختن شرایط برای همه گیری بیماری ها كمك می نماید.
به گزارش بیو بگ به نقل از ژاپن تودی، دبیر كل سازمان جهانی بهداشت (WHO) از دولت ها درخواست كرده تا از شیوع و همه گیری بیماری هایی كه در گذشته شاهد آن بوده اند درس گرفته و با سرمایه گذاری در بخش نظام سلامت به پیشرفت های شایان توجهی در این رابطه برسند.
منبع:

1398/06/29
13:20:11
5.0 / 5
5234
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , سلامت , عفونی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
بیو بگ BioBag