یافته جدید درباره سابقه خانوادگی كلسترول بالا و مشكلات قلبی

یافته جدید درباره سابقه خانوادگی كلسترول بالا و مشكلات قلبی

بیو بگ: پزشكان در یك مطالعه جدید دریافته اند افرادی كه سابقه ی خانوادگیِ مبتلاشدن به كلسترول بالا دارند حتی با وجود مصرف دارو نیز با خطر مبتلاشدن به بیماری های قلبی عروقی روبرو هستند.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، بااینكه در این افراد مصرف دارو می تواند سبب كاهش سطح كلسترول بد خون شود اما خطر بروز مشكلات قلبی در افرادی كه سابقه خانوادگی كلسترول بالا دارند، همچنان وجود دارد.
بیمارانی كه گرفتار عارضه كلسترول بالا و سابقه مبتلاشدن به بیماری های قلبی عروقی هستند نسبت به افرادی كه میزان كلسترول آنان طبیعی است نزدیك به شش برابر بیشتر احتمال دارد گرفتار حمله قلبی شوند.
حدود ۵۲ درصد از بزرگسالانی كه به سبب هیپركلسترولمی فامیلی (افزایش كلسترول خون از زمان تولد) از داروهای كاهنده كلسترول مصرف می كنند همچنان میزان كلسترول بد خون آنان بالاست.
متخصصان آمریكایی به بررسی اطلاعات ۱۹۰۰ نفر با میانگین سنی ۵۶ سال پرداختند. حدود ۳۷ درصد آنان در زمان آغاز تحقیقات گرفتار بیماری قلبی عروقی و تصلب شرایین بودند. همین طور میانگین كلسترول بد خون آنان حدود ۱۴۵ میلی گرم در دسی لیتر بود و ۹۳ درصد آنان دارو مصرف می كردند.
به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، پژوهشگران با اشاره به اینكه خطر مبتلاشدن به بیماری قلبی عروقی در افرادی با سابقه خانوادگی مبتلاشدن به كلسترول بالا كه دارو مصرف می كنند، وجود دارد، اظهار داشتند: یافته های بدست آمده نشان داده است كه این دسته از بیماران باید بموقع به بیماری خود رسیدگی كنند.
منبع:

1398/06/27
22:18:01
5.0 / 5
4457
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag