وزیر بهداشت مطرح كرد

برنامه وزارت بهداشت برای مدارس عاری از پوسیدگی دندانی، پرهیز از هجمه ضد پزشكان

برنامه وزارت بهداشت برای مدارس عاری از پوسیدگی دندانی، پرهیز از هجمه ضد پزشكان

به گزارش بیو بگ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از اقدامات انجام شده برای اجرای طرح مدارس عاری از پوسیدگی دندان اطلاع داد.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دكتر نمكی در حاشیه افتتاح بیمارستان دندانپزشكی در آرادان اظهار نمود: طرح امسال دولت در حوزه دندانپزشكی اجرای طرح مدارس عاری از پوسیدگی و راه اندازی كلینیك هایی برای كودكان، زنان شیرده و آبستن و افراد دارای پوسیدگی دندان و... است.
وی از كوشش برای كاهش مشكلات ناشی از معضلات بهداشت دهان و دندان اطلاع داد و اظهار داشت: بیمارستان دندانپزشكی آرادان هم یكی از مراكزی است كه با همین هدف برای عرضه خدمت به مردم شهرستان های گرمسار و آرادان با همت دانشگاه علوم پزشكی استان به راه افتاده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در پاسخ به پرسشی در مورد برنامه های این وزارتخانه در جهت مبارزه با فساد در این بخش اظهار داشت: مبارزه با فساد در چارچوب طرح الكترونیكی شدن نسخ از سه ماهه پایانی سال ۹۷ شروع شده و هم اكنون در حال تكمیل است تا زمینه نسخه نویسی الكترونیكی در سراسر كشور فراهم گردد.
نمكی با اشاره به اینكه این مهم در دو بستر مطب ها، داروخانه ها و كلینیك ها و بخش خصوصی انجام می شود، اضافه كرد: تا آخر آبان ماه طرح استقرار نسخه پیچی الكترونیك در داروخانه ها اجرایی می شود و همزمان در مطب ها و كلینیك ها و بخش خصوصی و سازمان های بیمه گر هم دنبال می شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اظهار داشت: یك راه مبارزه با فساد در این بخش توسعه زیرساخت ها و سامانه های الكترونیكی و استفاده از نیروهای پاك دست و حذف دفترچه ها بعنوان یكی از عوامل پرمشكل در نظام عرضه خدمت است.
وی درباره مالیات پزشكان اظهار داشت: در حوزه پزشكان بخش دولتی كه مطلقا فرار مالیاتی وجود ندارد. ضمن اینكه ما معتقدیم كه فرار مالیاتی در جامعه پزشكی بیشتر از دیگر اقشار جامعه نیست.
نمكی با اشاره به اینكه عملكرد همه پزشكان فعال در بخش دولتی در انتها هرماه بررسی می شود، اظهار داشت: پس از بررسی و پرداخت مالیات، بر مبنای قوانین ۴۰درصد عملكرد پزشكان به آنها بازمی گردد.
وی بر ضرورت پرهیز از هجمه به جامعه پزشكان تصریح كرد و اضافه كرد: جامعه پزشكی از سرمایه های كشورند كه در دوران جنگ و مواقع سیل و بحران و در ایام سخت امتحان خویش را به خوبی داده اند و باید از این سرمایه مهم اجتماعی بیشتر حفاظت و از هجمه به آنها پرهیز شود.
منبع:

1398/06/15
11:55:34
5.0 / 5
4359
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag