شروع به كار اورژانس ریلی در دهه فجر

شروع به كار اورژانس ریلی در دهه فجر

به گزارش بیو بگ رئیس سازمان اورژانس كشور از ایجاد آمبولانس ریلی اطلاع داد.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا دكتر پیر حسین كولیوند، -رئیس سازمان اورژانس كشور- و دكتر رسولی -رئیس شركت راه آهن- در جلسه ای مشترك در مورد آموزش فوریت پزشكی میهمانداران قطار، تجهیز واگن های قطار به دارو و تجهیزات استاندارد خدمات پیش بیمارستانی و ایجاد واگن ریلی برگزار گردید.
در این نشست با تاكید بر حفظ سلامت مسافران، برنامه ریزی برای آموزش فوریت های پزشكی به میهمانداران قطار و همینطور ایجاد hot line به منظور عرضه خدمات مطلوب فوریت های پزشكی در راه حركت قطار تا تحویل بیمار به آمبولانس بین سرمیهمانداران و پرستاران تریاژ تلفنی ۱۱۵ صورت پذیرفت. همینطور با ایجاد ارتباط ویژه بین دیسپچ های اورژانس و راه آهن تصمیم گیری در مدیریت بحران های احتمالی تسهیل خواهد شد.
در ادامه این جلسه با تاكید بر تجهیز واگن های مسافربری به دارو و تجهیزات استاندارد پزشكی، ایجاد عرضه خدمات پزشكی از طریق دور(تله مدیسین) مصوب شد. در این شیوه پزشكان دیسپچ اورژانس امكان ویزیت از طریق دور و مراقبت از بیمار در قطار را پیدا خواهند كرد. همینطور مقرر شد ۵ تا ۱۲ واگن توسط شركت راه آهن تولید و توسط سازمان اورژانس كشور تجهیز و در روزهای دهه فجر بهره برداری شود.
در فاز بعدی، تولید واگن بیمارستان برای خدمات درمانی در بحران و خدمات درمانی به بیماران در مناطق محروم صورت خواهد پذیرفت.
در حاشیه این جلسه دكتر كولیوند از كنترل مركزی راه آهن بازدید كرد.1398/06/11
18:56:14
5.0 / 5
4436
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بیو بگ BioBag