رئیس سازمان امور مالیاتی در گزارش بیو بگ:

مهلت نصب كارتخوان پزشكان تمدید نمی گردد، معرفی ۲۰صنف دیگر تا مهرماه

مهلت نصب كارتخوان پزشكان تمدید نمی گردد، معرفی ۲۰صنف دیگر تا مهرماه

به گزارش بیو بگ رئیس سازمان امور مالیاتی با اشاره به اینكه باید پاسخگوی نهادهای نظارتی باشیم، اظهار داشت: زمان ثبت نام پزشكان در سامانه را با دو بار تمدید، به ۱۵ شهریور ماه موكول كردیم و این زمان دیگر تمدید نمی گردد.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر، از زمانی كه وضعیت مالیات ستانی از صاحبان حرف پزشكی زیر ذره بین قرار گرفت و اعلام گردید كه فرار مالیاتی در این عرصه بین ۶.۵ تا ۷ هزار میلیارد تومان است و در سال ۹۷ تنها در حدود ۲۰۰ میلیارد تومان مالیات از پزشكان دریافت شده است، این قشر از انجمن های مختلف گرفته تا سازمان نظام پزشكی در مقابل آن جبهه گرفتند و تاكید داشتند كه پزشكان به اندازه كافی مالیات پرداخت می كنند.
اما این مقاومت ها كه با بهانه ها و در چارچوب های مختلف عنوان می شد نتیجه ای نداشت و سال قبل در خلال تصویب بودجه سال ۹۸ كل كشور، پزشكان ملزم به نصب پایانه فروشگاهی (دستگاه كارتخوان) در مطب ها شدند تا از این طریق جلوی فرار مالیاتی این قشر پر درآمد جامعه گرفته شود.
در این راستا و بعد از تعیین مهلت از جانب سازمان امور مالیاتی برای نصب پایانه فروشگاهی كه تا تاریخ ۲۳ مرداد ماه در نظر گرفته شده بود، شاهد موج انتقادها و مقاومت ها از جانب صاحبان حرف پزشكی بودیم؛ تا جایی كه رئیس سازمان نظام پزشكی در چارچوب نامه ای رسمی اعلام نمود كه پزشكان نحوه كار با دستگاه كارتخوان را بلد نیستند و تا زمان آموزش باید اجبار به نصب به تعویق بیفتد!
این بهانه كارساز شد و سازمان امور مالیاتی اعلام نمود كه به علت آماده نبودن زیرساخت ها مهلت پزشكان تا ۳۱ مرداد ماه تمدید می شود؛ در ایام منتهی به ۳۱ مرداد بود كه سازمان امور مالیاتی بار دیگر به علت آنچه كه «مشكلات فنی» خواند، این مهلت را مجدد تا ۱۵ شهریور ماه تمدید كرد.
باید پاسخگوی نهادهای نظارتی برای عدم اتصال پزشكان به سامانه سازمان مالیات باشم
در این راستا امیدعلی پارسا، رئیس سازمان امور مالیاتی در گفت و گو با خبرنگار مهر، تصریح كرد: مهم ترین مسأله ای كه باید مورد تاكید قرار بگیرد این است كه تمام مردم كشور باید به سامانه فروشگاهی متصل شوند.
وی اضافه كرد: تمام حرف و مشاغل باید برای تمام معاملات كالا و خدمات در سراسر كشور به سامانه فروشگاهی متصل شوند تا شفاف سازی صورت گیرد.
پارسا افزود: در گام های اولین مطابق با آنچه كه قانون گذار در بودجه امسال حكم كرده بود، باید از اول سال جاری صاحبان حرف پزشكی به سامانه مذكور متصل می شدند؛ اما با عنایت به اینكه هنوز این اتصال برقرار نشده است، ما بعنوان متولی امور مالیات كشور باید پاسخگوی دستگاه های نظارتی باشیم كه چرا با گذشت ۶ ماه از سال هنوز این اتفاق نیفتاده است.
آخرین مهلت پزشكان؛ ۱۵ شهریور / ‏این مهلت دیگر تمدید نخواهد شد
وی خاطرنشان كرد: به هر حال ما زمان ثبت نام پزشكان در سامانه سازمان امور مالیاتی را با دو بار تمدید، به ۱۵ شهریور ماه موكول كردیم و این زمان دیگر تمدید نمی گردد.
پارسا خاطرنشان كرد: باید حافظه مالیاتی روی سرورهای شركت های عرضه خدمات پرداخت یا «پی اس پی» نصب شود تا اطلاعات مالی مطب بدون دخل و تصرف در سازمان امور مالیاتی ذخیره شود.
وی تصریح كرد: مطابق با برنامه ریزی ها از مهرماه تمام دریافت هایی كه پزشكان دارند باید از راه دستگاه كارتخوان صورت گیرد.
۲۰ صنف دیگر تا آخر شهریور باید به سامانه سازمان مالیاتی متصل شوند
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به این سؤال كه چه تعداد پزشك تابحال در سامانه سازمان امور مالیاتی ثبت نام كرده اند، اضافه كرد: عدد نمی گویم اما تعداد ثبت نام كنندگان رو به افزایش است؛ به هر حال امیدوارم پزشكان ما در این فرصتی كه تعیین شده است فرایند ثبت نام را تمام كنند.
پارسا همینطور از برنامه ریزی برای دریافت مالیات از مشاغل دیگر اطلاع داد و اظهار داشت: تا آخر شهریور ماه بین ۱۵ تا ۲۰ صنف دیگر همچون وكلا را كه باید به سامانه سازمان امور مالیاتی متصل شوند اعلام می نماییم.

1398/06/10
23:42:29
5.0 / 5
4251
تگهای خبر: آموزش , پزشكی , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag